ידיעה כתובה |

: אנשים, לא סמלים!

חברה נכתב על ידי

לקראת יום הנכה הבינלאומי שיחול בתחילת שבוע הבא, עלה קמפיין בכ-15 ערים, על מנת למנוע את התופעה הרווחת של אזרחים אשר חונים בחניות נכה ובכך מקשים על  150,000 אנשים עם מוגבלויות בישראל לחנות באזור המיועד להם.

חניית נכים

חשיפה ראשונה: הכירו את תמרור חניית נכים החדש!
שתפו ותייגו חברים – כי את זה, כולם צריכים לדעת.
חי בלילה – נדב בורנשטיין
נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות
קריאייטיב והפקה פרובונו Leo Burnett Israel

Posted by ‎Negishut Israel- נגישות ישראל‎ on Monday, November 20, 2017

בקמפיין הוחלפו תמרורי הנכים בתמרורים עם פרצופים של אנשים אמיתיים, על מנת להלחם באדישות הנהגים כשהם חונים בחניה הלא מיועדת להם. חניות הנכים קיבלו זהות של אנשים אמיתים עם מוגבלויות –  המחליפים את התמרורים הכחולים הסטנדרטים, תחת הכותרת People.Not Symbols. אנשים עם מוגבלות מכל הקשת החברתית בישראל נרתמו לקמפיין. בין המצולמים: חבר הכנסת אילן גילאון, הספורטאים הפאראלימפיים נעם גרשוני ופסקל ברקוביץ ועוד רבים. הקמפיין הוא של "נגישות ישראל", באמצעות משרד הפרסום ליאו ברנט (פרו בונו).

צילום: מנחם רייס

צפו בכתבה על הפנינג נגישות אקדמית, הנערך במכללה האקדמית תל אביב יפו: 

נגישות אקדמית (לדף הכתבה ») ( Available in English » )

הפנינג "מרגישים נגישות" במכללה האקדמית תל אביב-יפו (ב-29.10.2014) במהלכו סטודנטים נחשפו לאנשים עם מוגבלויות ולהשפעת מגבלויות פיזיות וחושיות על פעולות יומיומיות תוך התנסות במצבים שמדמים מגבלה. במקום נערכו תחנות שונות כגון: טעימה עיוורת של גלידה – התנסות עם מוגבלות ראייה, מסלול מכשולים על כסאות גלגלים, התנסות עם טכנולוגיות המסייעות לאנשים בעלי מוגבלויות, הכרות עם עולמם של כבדי השמיעה ולמידת שפת הסימנים ויצירת גרפיטי ללא שימוש בידיים.
הופק ע"י: | עלה ב: 01/11/2014

  כתבות ווידאו שחבל לפספס