ידיעה כתובה |

: דיון על שחרור הספינה זייתונה

מדינה נכתב על ידי

הבוקר (א', 12/11/17) התקיים בבית המשפט המחוזי בחיפה דיון נוסף בפני השופט רון סוקול בנושא שחרור הספינה 'זייתונה-אוליבה' שנתפסה ב-5/10/2016 במים בינ"ל על ידי חיל הים הישראלי בהיותה בדרכה לעזה במשט סולידריות.

משט הנשים שאורגן על ידי קואליציית משט החירות נועד להביא מסר של תקוה לתושבי עזה הנצורים, למחות על הסגר המוטל על ידי ישראל על הרצועה ולקרוא ללחץ בינלאומי על ישראל כדי להסיר את הסגר באופן מידי. כאשר התקרבה הספינה זייתונה למים הטריטוריאליים של ישראל, היא נתפסה ונגררה על ידי צה"ל על המפליגות שבה לנמל אשדוד. הנשים נעצרו והורחקו מהמדינה בטיעון "שנכנסו למדינה באופן לא חוקי ושהו בה באופן לא חוקי", למרות שכוונתן כלל לא היתה לבקר בישראל. בית המשפט לימאות ממשיך לדון בבקשת מדינת ישראל להחרים את הספינה, אשר נמצאת בינתיים בנמל חיל הים בחיפה ונגרם לה נזק לא מבוטל.

הבוקר העיד בבית המשפט מר צידקי ממן, ראש מדור כלכלה במת"ק עזה. לדברי העד אין בעיית מי שתיה בעזה, למרות קביעת ארגון הבריאות העולמי כי 95% ממי השתיה בעזה אינם ראוים לשתיה. הדיון עסק גם בנושא אספקת החשמל ויבוא דיזל (להפעלת תחנת הכוח וגנרטורים), בעיות ביוב, תברואה ובריאות, היעדר חומרי בניין אשר יצרו מצוקת דיור ועוד. בדיון הבא, שיתקיים בסוף ינואר 2018, אמור מומחה מעזה למסור עדות, אם יקבל היתר כניסה.
צפו בכתבה על משט הנשים לעזה: 

סולידריות ותקווה על הזייתונה (לדף הכתבה ») ( Available in English » )

משט הנשים לא הגיע לעזה, חיל הים עצר את הסירה "זייתונה" וגרר אותה לנמל אשדוד. צפו בחוויותיה של כתבתנו יהודית אילני מן ההפלגה בין אג'אצ'יו (קורסיקה, צרפת) למסינה (סיציליה, איטליה) על סיפון ה"זייתונה".
הופק ע"י: | עלה ב: 06/10/2016

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס