ידיעה כתובה |

: מאבק לשחרור חיות הבר ממכלאות עירוניות

סביבה נכתב על ידי

כחלק מהמאבק הציבורי "יחד נשחרר את חיות הבר", ביום שבת (21.10) בשעה 10:00 יציירו ילדים ציור משותף ענק בפארק הירקון. הציור, שיכלול איורים צבעוניים של חיות בר חופשיות, יימסר לידי ראש עיריית תל אביב רון חולדאי.

בשבת הקרובה בסמוך למכלאה העירונית לחיות בר שמול שכונת בבלי בתל אביב (פינת הרחובות קוסובסקי וסנהדרין), יתאספו ילדים כדי להשתתף באירוע הסברה חינוכי במסגרת המאבק הציבורי הקורא לסגירת המכלאות. הילדים יציירו יחד ציור ענק של חיות בר חופשיות, כפי שהן צריכות להיות בטבע ולא מאחורי סורגים בכלוב, ויצבעו את הסיסמאות המובילות את המאבק "יחד נשחרר את חיות הבר" ו"כלוב הוא לא בית של אף אחד".

צילום: רויטל טופיול

מארגני המאבק, תושבים אכפתיים ופעילים למען בעלי חיים, מתעתדים למסור את הציור לידיו של חולדאי, בקריאה לפעול לסגירת שלוש המכלאות העירוניות לחיות בר הפועלות בעיר באחריות העירייה וחברת גני יהושע: שתיים בפארק הירקון ואחת בפארק דרום (בגין). במכלאות כלואות חיות בר כמו יעלים, איילים, יענים, אמו, דביבון, חוטמנים, עופות מים ועוד. תנאי המכלאות ירודים ואינם מתאימים לצרכי בעלי החיים ולמעשה מעמידים אותם בסכנת מוות, תוצאה של התעללות, הרעלות ממזון לא מתאים וחנק משקיות ופסולת שמושלכים לכלוביהן. בכוונת המארגנים להרחיב את המאבק בהמשך גם לאזורים נוספים בארץ, במטרה לשים סוף לסבלם של בעלי החיים הכלואים בהם לצרכי בידור.

המאבק לסגירת המכלאות החל בתחילת החודש (6.10), באירוע המחאה הראשון בו השתתפו מעל 100 מפגינים, ביניהם ח"כ תמר זנדברג (מרצ), אשת התקשורת מיקי חיימוביץ', מגיש הטלוויזיה דרור גלוברמן וחבר מועצת העיר ודירקטוריון גני יהושע, עו"ד ראובן לדיאנסקי, התומך במאבק. עוברים ושבים שהגיעו לבלות בפארק הירקון קיבלו מהמפגינים מידע על הסיבות למאבק וכן הוחתמו על עצומה שקוראת לעיריית תל אביב לסגור את המכלאות. העצומה צברה בתוך זמן קצר 2800 חתימות (כאשר היעד הוא 3000). ניתן לחתום על העצומה בלינק זה.

ליאורה זית, שמתגוררת מול פינת החי כבר 40 שנה: "בעלי החיים חשופים להתעללויות, נערים מפחידים אותם בלילה עם מקלות בסורגים, ולפעמים עושים מנגלים ליד הכלובים והעשן ישר על החיות. ההמולה סביבן גורמת להן חוסר מנוחה, החיות עצבניות ורבות אחת עם השנייה. אלה חיות בר שאינן אמורות לחיות בעיר, הן זקוקות לשקט ולא המולת פיקניקים וימי הולדת סביבן. ילדים דוחפים להן מיני מאכלים מזיקים ולעיתים קרובות איילים מתים מחניקה של שקית ניילון או הרעלה".
אורי שביט, ממארגני המאבק: "אנחנו שמחים לקיים אירוע הסברתי חיובי וחינוכי, אליו מוזמנים משפחות וילדים. הקריאה לסגירת המכלאות מגיעה מהציבור ומאותם ילדים, שיש מי שטוענים שהם אוהבים את המקומות הללו, שלכאורה מקרבים אותם לטבע. אין שום דבר חינוכי בללמד את ילדינו לראות בעלי חיים עצובים ועזובים כלואים בכלוב. בעלי חיים ניתן לראות כשהם חופשיים בהמון מקומות בישראל בטבע, ואת החיות שכבר לא יכולות לשוב לטבע יש להעביר למתחמים מרווחים שמתאימים להם, הרחק מהמולת העיר ומפגיעת בני אדם".

צילום: רויטל טופיול

 
 

הוספת תגובה לכתבה

לכתבה זו תגובה אחת באתר

  1. מניעם 18 במרץ, 2019  בשעה 16:50

    צריך לעצור את כליאת חיות הבר!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  כתבות ווידאו שחבל לפספס