ידיעה כתובה |

: הצילו את הפילים!

סביבה נכתב על ידי

אוכלוסיית הפילים האפריקניים העולמית נמצאת בסכנה קיומית ובעוד 10 שנים ייכחדו מפני כדור הארץ. הסיבה לסכנת ההעלמות של הפילים היא ציד בלתי חוקי בשביל ייצור תכשיטים וסחר בהם.

מומחים מצאו כי אחד הגורמים המרכזיים בעידוד ציד בלתי חוקי של פילים הוא סחר העתיקות באירופה, בכך שהוא מאפשר מסחר בלתי חוקי בשנהב. האיחוד האירופי בוחן ראיות לכך בהליך 'התייעצות ציבורית' על מנת לבחון את האפשרות של איסור על מסחר בשנהב. שיתוף הפעולה בין קהילת אוואז ואוניברסיטת אוקספורד עם חוקרי חיות בר חשובים מציב לעצמו כמטרה לאתר שנהב ברחבי אירופה ולבדוק את גילו בעזרת שיטת תיארוך רדיומטרי. ממצאים אלו יכולים להוות כהוכחות ואף יביאו לאיסור סחר בשנהב.

ציידים בלתי חוקיים הורגים כ-100 פילים ביום. הם יורים בהם מהליקופטרים או חותכים את פניהם בעודם בחיים. זו אכזריות בלתי נסבלת, והפילים מבינים מה עושים להם ומבלים שעות בבכי על בני משפחותיהם שנרצחו.

בעבר היו 25 מיליון פילים באפריקה. כעת אוכלוסיית הפילים עלולה להימחק מעל פני האדמה תוך עשור אחד. הדרך היחידה להציל את הפילים היא בעזרת איסור גלובלי על הסחר בשנהב. ארצות הברית וסין כבר אסרו מסחר בשנהב ונראה שהונג קונג מוכנה להפסיק בהדרגה את המסחר עד 2021. האיחוד האירופי השעה זה עתה ייצוא של חטים וכעת הם שוקלים הגבלות נוספות. עמותת אוואז קוראת לציבור לתרום לפרויקט ולעזור להציל את הפילים.

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס