ידיעה כתובה |

: אנחנו רוצים דיור קבע!

חברה נכתב על ידי

בעוד כחודשיים ייסגר מרכז הקליטה מבשרת ציון. עשרות בני ובנות הקהילה האתיופית הגיעו השבוע אל משכן הכנסת כדי למחאות נגד סגירת מרכז הקליטה ובבקשה לפתרון קבע לדיור עבורם – במקום לפזרם בין מרכזי קליטה אחרים.

"הם חוסמים אותנו בתוך המרכז קליטה, אין איפה ללכת גם מבחינת עבודה, גם מבחינת לימודים. בעבודה שואלים אותך רק אתה אומר שאתה במרכז קליטה זה כבר חסום". כך אמר טלהון טרקין, אחד מהמפגינים. בחודש שעבר התקיים יום המאבק לשוויון יוצאי אתיופיה בכנסת, טלהון הגיע גם לשם וסיפר על המציאות המורכבת במרכזי הקליטה בועדת העליה והקליטה, מאז הוא מספר שלא השתנה הרבה, ומתייחס לסמנכ"ל דיור במשרד העליה והקליטה חביב קצב: "בועדה או בכנסת הוא יכול להגיד מילים נחמדות כאילו הוא עוזר לנו אבל בעצם הוא שולח את העובדים שלו ואומר למבוגרים אם לא תעזבו את המרכז קליטה יזרקו אתכם לרחוב".
צפו בסיקור יום המאבק לשוויון יוצאי אתיופיה:

גוון העור אולי שונה, אבל אנחנו שווים (לדף הכתבה »)(Available in English)

יום המאבק לשוויון יוצאי אתיופיה התקיים בכנסת לאחר כשנתיים מאז המחאה הגדולה. במהלך היום, התקיימו ועדות שונות בנוכחות חכ"ים רבים וארגוני הקהילה האתיופית ודנו בנושאים המהותיים לקהילה.
הופק ע"י: | עלה ב: 22/05/2017


מצד אחד המפגינים מתלוננים על מרכזי הקליטה ומצד שני הם מפגינים נגד הסגירה של מרכז הקליטה, איך זה מסתדר? מרכז הקליטה מבשרת ציון נסגר על מנת שבאותו שטח יבנו בתים חדשים ויוקרתיים. השוהים במרכז הקליטה יאלצו לעבור למקלטי קליטה אחרים ברחבי הארץ וכך לא רק שלא פותרים להם את בעיית הדיור, אלא מפזרים אותם בערים שונות בעל כורחם. מתוך דברי המפגינות והמפגינים מול הכנסת השבוע: "ביקשנו בית קבע לקשישים, להגדיל את המשכנתא לצעירים, לקנות להשתלב בחברה"; "אנחנו רוצים שכולם יתייחסו אלינו כמו כל הישראלים, אנחנו בני אדם כמוהם פשוט העור שלנו שחור"; "הפתרון הוא דיור קבע ולא עוד מרכז קליטה".

מתוך ההפגנה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס