ידיעה כתובה |

: שביתת רעב מול ביתו של ראש הממשלה

מדינה נכתב על ידי

אבי עופר פתח בשביתת רעב למשך שבוע מול ביתו של ראש הממשלה בירושלים. לדבריו, עם ציון 50 שנה לסיום מלחמת ששת הימים, הוא מאס בכך ש"רגלינו נטועות באדמת הכיבוש 50 שנה יותר מדי".

יום שבת האחרון, ה-10/6/2017, היה יום היסטורי בו צויינו 50 שנה ליום האחרון של מלחמת ששת הימים. השנה התקיימו ועדיין מתקיימים אירועים רבים לציון 50 שנות כיבוש – מהפגנות בכל הארץ, לאירועים מיוחדים וטקסים. אבי עופר, רס"ן במילואים בגולני, יוצא חברת ההייטק אינטל, וד״ר לארכיאולוגיה והיסטוריה מקראית שיצא לגמלאות, החליט לפתוח בשביתת רעב. את שביתת הרעב הוא התחיל אתמול, יום ראשון (11/6) בבוקר ועומד לסיימה בתום השבוע.
כך מספר לנו אבי: "אתמול התחלתי את השביתה, 50 שנה ליום האחרון של ששת הימים. הייתי אז ילד, נער ואנחנו עדיין תקועים שם. חשוב מאוד לציין שאנחנו תקועים במציאות של אחרי ששת הימים, לא מצליחים לצאת ממנה, לא מצליחים להגיע להסדר, לא לשלום והדבר הגרוע ביותר הוא שאנשים מתייאשים. המילה שלום הפכה למילה הזויה".

מתוך עמוד הפייסבוק של אבי

אבי נשאל מדוע בחר דווקא בפעולה כמו שביתת רעב, כך השיב: "שביתת רעב זה כל כך לא אופנתי, כל כך ניינטיז. אני חושב ששביתת רעב זה אמצעי מאוד דרסטי, זה לא דבר קל יש סיכון בריאותי. זה דבר שעושה יותר רושם מכל הפגנה או מחאה, זה מבטא את הנחישות ואת ההקרבה של בן אדם".
אבי נמצא מול ביתו של ראש הממשלה בסך הכל יומיים וכבר הצליח לעורר את תגובתם של העוברים והשבים, רבים בחרו לכתוב לו מכתבים ולעודד את העשייה שלו. להפתעתו, גם ליכודניק ובחורה דתייה פירגנו לו. כך כתבה לו עוברת האורח: "כל הכבוד לכם, איזה מרשים שלוקחים צעדים אישיים עם הגוף, למשוך את כולנו בדרך הנכונה. חזקו ואמצו!". אבי מספר על אותה הבחורה שכשעברה לידו היו בעיניה דמעות, היא ראתה את המעשה שלו כתענית והעריכה אותו מאוד. אבי מעיד כי נתקל במעט מאוד תגובות שליליות.

מתוך עמוד הפייסבוק של אבי

"זה צעד שאמור להמחיש את המחוייבות שלנו, ולדרבן את הפסיביים והמיואשים לפעולה. הבה ננסה לשנות את המציאות, ונוודא שהמציאות לא שינתה אותנו. אל תגידו יום יבוא – הביאו את היום!"
תומכים באבי? מתקיימות משמרות תמיכה באבי במהלך השבוע, לפרטים נוספים לחצו כאן.

מתוך עמוד הפייסבוק של אבי

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס