ידיעה כתובה |

: רשיון מועדון החשפנות פוסיקט – נשלל

חברה נכתב על ידי

מועדון "הפוסיקט", תל אביב, הוא אחד ממועדוני החשפנות הגדולים ביותר בישראל. המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות הגיש עתירה לבית המשפט המחוזי בטענה כי המועדון משמש כבית בושת לכל דבר ועניין, כאשר מופעי החשפנות משמשים תצוגה מקדימה לצריכת המין שמתקיימת בחדרים הפרטיים, ועל כן ביקש מעיריית ת"א לשלול את רישיונו. בתגובה לעתירה זו עיריית ת"א אכן שללה את רשיון העסק תוך הדגשת החשיבות הגדולה שהיא רואה במיגור תופעת הזנות בעיר. בשנה האחרונה נסגרו מספר מועדוני חשפנות ברחבי הארץ, במסגרת מאמצים של רשויות מקומיות להתמודד עם תופעת הזנות על גווניה.

מועדון "הפוסיקט" בתל אביב, הוא אחד ממועדוני החשפנות הגדולים ביותר בישראל, הוא מהווה "שער כניסה" לעולם הזנות עבור נשים ונערות צעירות מרחבי הארץ שמגויסות לעבודה כרקדניות ולמעשה מודחות ומנוצלות בו לזנות מידי ערב. תהליך שלילת רשיון העסק התרחש בכמה מישורים, תחילה, התגלה כי רישיון העסק של המועדון לא חודש מזה כמה חודשים ובעת התחלת הבילוש בעלי המועדון טענו כי "אין זנות אף לא בחלק כלשהו של המועדון ואין חלוקת רווחים משאין רווחים כאלה".. וכי "לא מתנהל (ולא התנהל בעבר) במועדון בית בושת". לאחר טענות אלו חברה משטרת ישראל לפרשה, היא ערכה פעילות סמוייה במועדון והוכיחה כי אכן במקום ניתנו שירותי מין בחדרים הפרטיים. כמו כן נתגלו במקום גם סמים, כדורים להגברת האון מסוגים שונים וחומרי סיכה. בנוסף בעל המקום הטיל קנסות על הנשים ועל כל מגע מיני של לקוח עם הנשים שעובדות במקום, גזר 100 שקלים מתוך התשלום.

עו"ד אביטל רוזנברגר: "העירייה מתחילה להפנים את מה שטענו גורמי השטח כבר מזמן, מועדוני חשפנות כדוגמת הפוסיקט מהווים בתי בושת בחסות החוק. אנו מברכים על החשיבות שרואה העירייה במיגור הזנות, עם זאת הדרך למיגור עוברת בהפללת לקוחות ובמסר העקרוני שצריך לצאת מהמחוקק, גופה של אישה אינו סחורה וצריכת זנות פוגעת בנשים בגברים ובחברה כולה". לכך הוסיף עו"ד אורי קידר: "מהחומר שצירפה המשטרה נחשפת המציאות המכוערת של מועדוני החשפנות – הריקוד הוא אמצעי להצגת הסחורה, הפעילות המינית היא העסק המרכזי ובעל המקום הוא שותף מלא ברווחים. הוא גובה 100 ₪ על כל מגע שכזה. יש לזה הגדרה בחוק – זה נקרא סרסרות."

חשוב להדהד, הן על רקע סיפור זה והן על רקע הכתבת 'מסיבת הרווקים' של עמרי קרונלנד, שאמנם התגלתה כמבויימת אך אכן הציגה סיפור ידוע, קיים ועצוב, את דבריה של ראומה שלזינגר, מהמטה למאבק בסחר בנשים ובזנות  "כל מי שהשתתף  במסיבת רווקים בשנים האחרונות יודע היטב – הריקוד במועדון החשפנות הוא התצוגה המקדימה לריקוד הפרטי, לבית הבושת שמתקיים סביב השולחן ובחדרים הפרטיים. אנחנו מברכים על ההתעשתות של עיריית תל אביב, אבל הדרך למיגור צריכת הזנות בתל אביב, לצערנו עוד ארוכה."

הדיון בעתירה יתקיים ביום חמישי הקרוב, ה-25.5 בשעה 9:30, בבית המשפט המחוזי בתל אביב, בפני השופטת יהודית שטופמן.

הזנות עדיין הורגת (לדף הכתבה »)

שנה לאחר התאבדותה של ג'סיקה, אישה בזנות, התקיימה ברחוב הירקון בתל אביב עצרת זכרון ומאבק לזכר קורבנות הזנות. ג'סיקה שמה קץ לחיה בשנה שעברה בבית הבושת ברחוב הירקון בו נוצלה על ידי עשרות צרכני זנות מידי יום ושבו היא גם גרה במשך 15 שנים. מותה מצטרף למותן של לפחות 34 נשים נוספות בשבע השנים האחרונות.
הופק ע"י: | עלה ב: 22/08/2016

  כתבות ווידאו שחבל לפספס