ידיעה כתובה |

: הפגנה ברביעי: כחלון עצור את המשלוחים החיים

סביבה נכתב על ידי

הפגנה מול ביתו של שר האוצר משה כחלון בקריאה להפסקת המשלוחים החיים, בה יקראו המפגינים לשר לשנות את מדיניות המכס הנוכחית הנותנת תמריץ כלכלי להתעללות. ההפגנה תתקיים ביום רביעי, 12/4/2017 מול בית השר בחיפה (לפרטי האירוע).

ב-2016 נרשם שיא במספר בעלי החיים שיובאו לישראל במשלוחים חיים: יותר מחצי מיליון עגלים וטלאים יובאו מאוסטרליה ומאירופה לשחיטה בישראל. מתחילת 2017 יובאו לישראל יותר מ-100 אלף בעלי-חיים בדרך זו. לטענתן של העמותות המתעסקות בתחום- אנונימוס, תנו לחיות לחיות וקבוצת הצפון הטבעוני, המשלוחים החיים החלו בשל מדיניות מכס שנקט משרד האוצר, במסגרתה לאורך השנים הממשלה עודדה את יבוא העגלים והטלאים באמצעות הקלות במכס. ב-2014 ההקלות הגיעו לשיאן כאשר היבואנים של עגלים חיים זכו לפטור גורף ממכס, ללא שום מגבלה: כמותית או אחרת.

צילום: איתי אקנין

צילום: איתי אקנין

בפברואר התקיים דיון ראשון בעתירה שהגישו עמותת אנונימוס לזכויות בעלי-חיים ותנו לחיות לחיות המבקשת לאסור על המשלוחים החיים. בדיון הורו השופטים למדינה "לקדם באופן מואץ את צמצום הסבל ככל הניתן", שכן "הרצון העולה מהעתירה אינו שנוי במחלוקת הן במובן המשפטי והן במובן המעשי. אין מי שאינו חפץ שבעלי החיים לא יסבלו". לפי נתוני משרד הכלכלה, ישנה חלופה זולה יותר למשלוחים החיים: בשר המיובא בקירור מבתי מטבחיים בחו"ל נמכר במחיר זול יותר. יבוא בשר בקירור כרוך במכס גבוה, למעט מכסה מוגבלת פטורה ממכס. משרד האוצר אישר באוקטובר 2016 תכנית לפיה תוקצה מכסת יבוא בשר בקירור בפטור ממכס שתגיע עד 2020 להיקף של 17.5 אלף טון לשנה.

אנונימוס וארגונים נוספים כבר מספר חודשים החלו בתהליך הסברה נגד המשלוחים החיים, ניתן לראות את הכותרת 'די למסעות המוות' בתחנות אוטובוסים רבים ובלוחות מודעות ברחבי הארץ. בין היתר הם ערכו מיצג ברחובות תל אביב ובו ניסו לדמות את הכאב והעוול שנעשה לבעלי החיים במשלוחים החיים:

מה עובר על עגלים במשלוחים החיים? (לדף הכתבה ») ( Available in English » )

מאות אלפי בעלי חיים מובלים לישראל במסעות מייסרים מאוסטרליה ומאירופה, בתנאים של זוהמה וצפיפות. הם חווים אלימות קשה בזמן הפריקה ורבים מהם חולים ומתים במהלך המסע. מיצג שערכו פעילים הפגיש את הציבור עם סבלם של בעלי החיים במהלך "המשלוחים החיים" לישראל.
הופק ע"י: | עלה ב: 08/02/2017

"פנינו לשר כחלון, שטען מספר פעמים בעבר כי אכפת לו מסבלם של בעלי החיים, אך הוא לא נענה למכתבנו. לכן נעלה לביתו להזכיר לו כי בסמכותו ומחובתו להעלות את המכסים על עגלים, ולהפסיק לתת תמריץ כלכלי להתעללות" אומרים בעמותות.  "לציבור בישראל אכפת מבעלי-חיים, וישראלים רבים בוחרים להימנע מצריכת בשר מטעמים של צער בעלי-חיים או מסיבות בריאותיות. גם מי שעדיין אוכלים בשר, מתנגדים לאכזריות של המשלוחים החיים. בעודנו חוגגים את חג החירות, עגלים וטלאים כלואים באוניות מיטלטלות במסע מייסר שאורך ימים ושבועות. אנו קוראים בהגדה על קריעת הים שאפשרה לבני ישראל להשתחרר משעבוד, ובה בעת מקבלים לנמלי ארצנו אוניות הנושאות בעלי חיים תשושים, פצועים, חולים ומכוסים בהפרשות. הגיע הזמן שישראל תסיר מעליה את הכתם המוסרי הזה ותאסור על המשלוחים החיים, כפי שאסרה על פיטום האווזים".

ביום רביעי תתקיים בחיפה הפגנה מול ביתו של שר האוצר משה כחלון בקריאה להפסקת המשלוחי החיים. לעמוד האירוע בפייסבוק ולפרטים נוספים בלינק זה.

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס