יום שלישי   11-08-2020
עדכון חדשות |

: יום המאבק בעוני בכנסת

חברה נכתב על ידי

ביום שלישי ה-21.02.17, לפי המסורת מאז שנת 2009, יתקיים בכנסת כנס לכבוד היום הבינלאומי למאבק בעוני בדגש על הזכות לקיום בכבוד. היום למאבק בעוני הוא פרי שיתוף פעולה של הפורום למאבק בעוני וח"כים מהסיעות השונות.

בכנס ידברו נשים וגברים החיים בעוני, פעילות חברתיות מהפורום וכן חברות וחברי כנסת ושר הרווחה. יתקיימו דיונים מיוחדים בוועדות השונות כגון הוועדה לזכויות הילד, הוועדה לקידום מעמד האישה ולשוויון מגדרי, ועדת השקיפות בהתמקדות בהיקף ההשקעה הממשלתית לצמצום העוני ועוד.
בנוסף ייחשף מחקר שערך הביטוח הלאומי המגדיר נוסחה שבאמצעותה ניתן יהיה לחשב ולקבוע מה המשמעות הכלכלית של קיום בכבוד כיום המותאמת לצרכים של טיפוסי משפחות ויחידים שונים. המחקר שואף למסגרת מדיניות חברתית ראויה, שבה רף הבסיס צריך להיות לשם קביעת גובה הקצבאות כמו גם גובה שכר המינימום.
פרופ' יונה רוזנפלד, חתן פרס ישראל לעבודה סוציאלית ויו"ר הפורום למאבק בעוני: "העובדה שלראשונה מציג גוף מדינתי אמת מידה מדידה לקיום בכבוד בישראל לפי טיפוסי משפחות, מלמדת עד כמה חרגנו מהאידיאל של כבוד האדם – הן הקצבאות והן שכר המינימום לא מאפשרים, על פי רוב, קיום בכבוד. חברה שכשלה בדבר בסיסי כל כך, חייבת לערוך חשבון נפש חברתי ומוסרי"

שיעור העוני בקרב משפחות בישראל:

משפחה אחת מתוך חמש – מתחת לקו העוני. תמונת מצב חברתית 2016. מרכז אדוה.

צפו בראיון עם נדב פרץ וייסוידובסקי על תפישות עוני ממוקדות פרט לעומת תפישות ממוקדות מבנה:

על העוני (לדף הכתבה »)

עלה ב: 15/10/2013

 
דרגו - עד כמה הכתבה:
מחדשת
מעניינת
חשובה
עשויה היטב
  נמוך       גבוה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס