ידיעה כתובה |

: מחר, הפגנה: עד כאן, ביבי הביתה

חברה נכתב על ידי

מחר, יום חמישי (2.2.2017) תתקיים בכיכר רבין הפגנה אזרחית שתקרא לנתניהו להתפטר על רקע החקירות וההסתה.

ההפגנה מאורגנת על ידי אזרחים ישראלים, ללא שייכות מפלגתית, תנועה או ארגון. מטה המאבק יוזם את האירוע כהפגנה ראשונה מתוך סדרת הפגנות שימשיכו להתקיים בתדירות קבועה עד להכרזת נבצרותו של ביבי נתניהו והתפטרותו מתפקיד ראש הממשלה.
שוקי כהן, דובר מטה המאבק: "המוני ישראלים כבר לא יכולים לשאת יותר את המצב הקיים, המתבטא בהשחתת הדמוקרטיה ושלטון החוק על ידי נתניהו וחצרניו. מדינת ישראל שרויה בטירוף לאומי, שכל כולו איבוד עשתונות של איש אחד, ששיכרון הכוח העביר אותו על דעתו. זוהי שעתם של אזרחי המדינה להתעורר ולעצור את ההידרדרות ההרסנית והמסוכנת, שאליה הגיעה המדינה עד כדי סכנה ממשית לגורלה וגורל אזרחיה. במדינה מתוקנת ראש הממשלה היה מתפטר. במקום לקחת אחריות, מסית ראש הממשלה נגד שומרי הסף של הדמוקרטיה."

bibi-habaita
כל עלויות ההפגנה מומנו מתרומות של אזרחים שאינם יכולים לשאת עוד את המצב. כהן: "החלטנו לצאת להפגנה, למרות שעדיין חסרים לנו משאבים רבים לכיסוי ההוצאות, אך אנו מוכנים לקחת עלינו את הסיכון, ולהמשיך לגייס תרומות מאזרחים נוספים, תוך כדי ההפגנות הבאות".

בין השותפים גם באי ההפגנה ליד ביתו של מנדלבליט, שהחלה על ידי מני נפתלי, קבוצת "מחאת היחידים" וקבוצות נוספות של מחאות אזרחיות. המארגנים צופים שיגיעו להפגנה עשרות אלפי אנשים מכל רחבי הארץ. " לאזרחי ישראל נמאס, והם יבואו לכיכר להגיד את זה" סיכם כהן. מארגני ההפגנה ישמחו על השתתפותם של פוליטיקאים בקהל, אך לא על הבמה, ומבקשים מהמפלגות להגיע ללא שילוט מפלגתי מכל סוג שהוא. ההפגנה מוגדרת פוליטית אך לא מפלגתית.

  כתבות ווידאו שחבל לפספס