ידיעה כתובה |

: עצומת תמיכה בועידת פריז הוגשה לשגרירת צרפת

מדינה נכתב על ידי

אנשי רוח ושגרירים לשעבר הגישו לשגרירת צרפת את "עצומת ה-1200": "תומכים בועידת פריז, קוראים להכיר עכשיו במדינת פלסטין".

היום (חמישי, 12.1.17) הגיעה משלחת של אנשי ציבור וביניהם שגרירים לשעבר אשר יצגו את ישראל במדינות שונות אל שגרירות צרפת בתל אביב, בכדי להגיש לשגרירת צרפת הלן לה גל עצומת תמיכה ביוזמה הצרפתית לכנס ועידת שלום בפריז. על העצומה חתמו בימים האחרונים כ-1200 אזרחים ישראלים. חברי המשלחת ביקשו מן השגרירה להעביר את העצומה אל משרד החוץ הצרפתי ואל נשיא צרפת פרנסואה הולנד. כידוע, הנשיא הולנד מעורב אישית בכינוס הועידה, אשר נועדה להשיק בסיס תמיכה בינלאומי רחב לתהליך השלום בין ישראל לפלסטין.

"אנו מצטערים שנאלצנו לנקוט יוזמה זאת" אומרים היוזמים. "בעצם, מי שהיו אמורים להגיע בימים אלה אל שגרירות צרפת היו נציגים רשמיים של ממשלת ישראל, שהיו צריכים לתאם את פרטי השתתפותו בועידת פריז של שר החוץ הישראלי – הלא הוא ראש הממשלה בנימין נתניהו. לצערנו, ממשלת ישראל הנוכחית החליטה לא רק להחרים את הועידה אלא אף לשפוך קיתונות של דברי שטנה חסרי בסיס על ממשלת צרפת. לא נותר לנו, כאזרחים ישראלים שעתיד המדינה יקר להם, אלא לעשות מה שביכולתם של אזרחים פרטיים לעשות במצב כזה".

המשלחת נפגשה הבוקר עם שגרירת צרפת הלן לה גל. משיחה עם השגריר לשעבר אילן ברוך, אשר חתום על המכתב ונכח בפגישה, שלה כי לממשלת צרפת חשוב היה למצוא בציבור ובשיח הישראלי תמיכה בועיה וביוזמה הצרפתית. זאת בעיקר על רקע הסירוב הרשמי מטעם ממשלת ישראל לקחת חלק בועידה.

הלן לה גל, שגרירת צרפת בישראל. צילום מתוך אתר שגרירות צרפת בישראל.

הלן לה גל, שגרירת צרפת בישראל. צילום מתוך אתר שגרירות צרפת בישראל.

בין החותמים – חתן פרס נובל דניאל כהנמן, 20 מקבלי פרסי ישראל, פרסי א.מ.ת., פרס סחרוב ופרס בן גוריון, חמישה שגרירים לשעבר של מדינת ישראל, היועץ המשפטי לממשלה לשעבר מיכאל בן יאיר, השר לשעבר יאיר צבן וחמישה ח"כים לשעבר. כמו כן, מאות אנשי אקדמיה ואנשי תרבות ואמנות מוכרים (לרשימת החותמים המלאה).

ועידת פריז תתכנס ביום א' 15 לינואר 2017. מצפים להשתתפותם של שרי חוץ מכשבעים מדינות מכל רחבי העולם. הועידה תשקף ציפיה כלל עולמית להסכם שלום ישראלי פלסטיני, המבוסס על עקרון שתי מדינות לשני העמים, ישראל ופלסטין, המקיימות יחסי גומלין בשלום ובטחון. החותמים מברכים את ממשלת צרפת על כינוס הועידה, מדגישים את חיוניות התנעתו מחדש של תהליך השלום, קוראים לועידה לאמץ את החלטת מועצת הביטחון 2334 ואת עקרונות השלום שפורטו בנאום מזכיר המדינה של ארה"ב ג'ון קרי מיום 28 לדצמבר. עוד קוראים החותמים לסיומו בהקדם של הכיבוש בשנתו ה-50, להקמתה של מדינה פלסטינית ריבונית ועצמאית לצידה של ישראל וקבלתה לאו"ם כחברה מלאה.

כמו כן תומכים חותמי העצומה בהכרה בירושלים כבירה של שתי המדינות וקוראים לקהילה הבינ"ל לחזק תמיכתה בישראל שבגבולות 1967, אך באותה עת להבחין ביחסיה בין מדינת ישראל הלגיטימית לבין ההתנחלויות בשטחים הכבושים, שעומדות בניגוד לחוק הבינלאומי ומהוות מכשול עיקרי לשלום.

  • הרצאה מאת אלון ליאל (שגריר ישראל בדרום אפריקה לשעבר ומנכ"ל משרד החוץ לשעבר) על הכרה במדינת פלסטין על ידי מדינות אירופה:

הכרה במדינת פלסטין על ידי מדינות אירופה (לדף הכתבה »)

בתקופה האחרונה אנו עדים לגל של הכרה במדינת פלסטין - בריטניה, צרפת, שבדיה ועוד הכירו במדינת פלסטין והיד עוד נטויה. גל זה אינו מקרי ונובע בין היתר מעבודתו של אלון ליאל, שגריר ישראל בדרום אפריקה לשעבר, ומנכ"ל משרד החוץ לשעבר וכיום אחד המקדמים העיקריים של קמפיין ההכרה בפלסטין. ב-6.1 התארח אלון ליאל בערב "לוחמים לשלום" בירושלים וסיפר על הקמפיין המתמשך מול ממשלות ופרלמנטים אירופאים, אפקטיביות של לחץ בינלאומי או דיפלומטי אחר, מאפיינים של דעת הקהל האירופית ועוד. לאחר ההרצאה נערך פאנל יחד עם אלון ליאל וחברים פלסטיניים בתנועה.
הופק ע"י: | עלה ב: 13/01/2015

 
 

הוספת תגובה לכתבה

לכתבה זו תגובה אחת באתר

  1. פטרוזיליה 24 בינואר, 2017  בשעה 18:12

    לא נעים שאף אחד לא מגיב, אז הגבתי:
    אני מרים גבה!

  כתבות ווידאו שחבל לפספס