ידיעה כתובה |

: אתר חדש להבנת הסגר על רצועת עזה

מדינה נכתב על ידי

אתר אינטרנט חדש,  "עזה מבפנים" הושק על ידי ארגון גישה. האתר הינו מדריך מקיף אשר מציג את כל הנחוץ להבנת משמעות ומהות הסגר שישראל מטילה על רצועת עזה, השפעתו על החיים של תושבי הרצועה, כמו גם המחירים שהם משלמים על ההחלטות של שחקנים אחרים בזירה.

50 שנים לאחר שנכבשה, בעזה אין עוד חיילים ישראליים בישיבת קבע, אך ישראל ממשיכה לשמר שליטה, אזרחית וצבאית, על מרכיבים מרכזיים בחיי תושבי הרצועה, באמצעות מגבלות נוקשות על תנועת אנשים וסחורות ממנה ואליה. בעשור האחרון הוחרף ניתוקה של עזה מהגדה המערבית, עמה חולקים תושבי הרצועה קשרים חברתיים, כלכליים ומשפחתיים. עם סגירתו התכופה של מעבר רפיח למצרים, היחיד שאינו בשליטת ישראל, נחסמה כמעט לגמרי הגישה של תושבי הרצועה לעולם. הסגר כבר בשנתו העשירית, ולמרות שמטרותיו הראשוניות לא הושגו, לא רק שישראל מוסיפה לדבוק בו, נראה שהיא אף מהדקת אותו.

מעבר ארז. צילום: קארל שמברי, מתוך האתר "עזה מבפנים"

מעבר ארז. צילום: קארל שמברי, מתוך האתר "עזה מבפנים"

  • צפו בסיקור משט הנשים לעזה (ספטמבר 2016) אשר ניסה לשבור את המצור על עזה:

סולידריות ותקווה על הזייתונה (לדף הכתבה ») ( Available in English » )

משט הנשים לא הגיע לעזה, חיל הים עצר את הסירה "זייתונה" וגרר אותה לנמל אשדוד. צפו בחוויותיה של כתבתנו יהודית אילני מן ההפלגה בין אג'אצ'יו (קורסיקה, צרפת) למסינה (סיציליה, איטליה) על סיפון ה"זייתונה".
הופק ע"י: | עלה ב: 06/10/2016

באתר "עזה מבפנים" עוצבו במיוחד ציר-זמן ומפה, שמתמצתת את נקודות הגישה המוגבלות לרצועה, לצד מידע רב על התושבים ועל מגבלות התנועה דרך היבשה, האוויר או הים ומשמעותם לגביהם. בצד אלה, הצעות קונקרטיות לנחוץ לשם פיתוח רצועת עזה ולשיקום תשתיותיה, בעיקר באמצעות הסרת מגבלות שאינן הכרחיות לצרכי ביטחון ובהתאם לאינטרס הישראלי המוצהר, לפיו התאוששות כלכלית בעזה תתרום גם לביטחון ישראל. האתר זמין בעברית, ערבית ואנגלית.

מתוך האתר "עזה מבפנים"

מתוך האתר "עזה מבפנים"

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס