תמלול הכתבה: "טראמפ נתן את ירושלים במתנה לישראל"

שמי אסמאא, אני בת עשרים ואחת וחיה בעזה.

ברגע שהודיעו שביום רביעי תהיה הכרזה על העברת השגרירות (האמריקאית) לירושלים, הייתי בהלם. לא עיכלתי את זה. לא ממש האמנתי. הדבר הזה לא צודק בכלל. נוסף על כך שאנו חיים תחת כיבוש ומצור, מגיע אדם – שלא קשור בכלל לסכסוך הזה, ומוסר את ירושלים במתנה לישראלים. זה כאילו שהוא מכריז שהכיבוש הוא דבר חוקי, והוא לא חוקי. אתה מבין? אתה מחכה שמישהו יהיה הוגן כלפייך, ומגלה שכל העולם רק בוגד בך ומחזק את הכיבוש. אתה מרגיש שהכול הפוך. וזה מזכיר לנו מאד את הצהרת בלפור - אדם שפלסטין לא שלו נותן אותה  במתנה לאנשים אחרים.

בכל מקום יצאו להפגין, אנשים מכל המפלגות, אפילו אנשים שלא משתייכים לאף מפלגה, מה שמתרחש עכשיו מזכיר לנו מאד את תקופת האינתיפאדה הראשונה והשנייה. הזעם של האנשים ברחובות הוא כמו באינתיפאדות הקודמות. עכשיו מספר ההרוגים עלה לארבע, וביום שישי היתה הפצצה ברצועה. ישבתי בבית ועבדתי על פרוייקט לאוניברסיטה. ופתאום – הפצצה, אנשים מתים, אמבולנסים הלוך ושוב, פצועים... פחדנו. פחדנו שתתחיל מלחמה. אני מאד לא רוצה לשוב ולהרגיש את הפחד, את הדאגה 24 שעות ביממה, שבכל רגע הבית שלנו יכול להיות מופצץ. 

המשפחה של ידידה שלי מירושלים במקור, והיא מספרת לי שלסבתא שלה בירושלים היו שכנים יהודים. היא הייתה מוסלמית והשכן שלה היה יהודי. כשאנחנו אומרים שירושלים בירת פלסטין, היא עדיין יכולה להיות לשלושת הדתות, אנחנו מסרבים לכיבוש, שרוצה להפוך אותה לבירתה של מדינה... מדינת אונס, מדינת התנחלויות, מדינת מלחמות. מדינה המונעת מהפלסטינים להיכנס לירושלים. וזו הנקודה.

סוף תמלול הכתבה: "טראמפ נתן את ירושלים במתנה לישראל"
 
 

הוספת תגובה לכתבה

כתבות ווידאו חדשות מערוצי הטלוויזיה החברתית

  כתבות ווידאו שחבל לפספס