ידיעה כתובה |

: האם גרעיני חמניה הם התשובה לסכסוך?

מדינה נכתב על ידי

קבוצה של יהודים מישראל ופלסטינים מהגדה תפגש למען מטרה אחת – איסוף עשרה טון של קליפות גרעיני חמניה, שיהיו חלק מיצירה אמנותית משותפת.

הפרוייקט הססגוני, שעליו אמונה האמנית נעם אדרי עם עזרה מאיש השלום בומה ענבר, מנסה לייצר הר שכולו מורכב אך ורק מקליפות של גרעיני חמניה במשקל עשרה טון, שיאספו ממפגשי פיצוח משותפים של יהודים ישראלים ופלסטינים מהגדה.

את מפגש הפיצוח הקרוב שיתקיים ביום שבת, 5 בנובמבר (דף האירוע בפייסבוק), יארחו הפלסטינים בחווה החקלאית ליד צומת גוש עציון (שטח C, בשליטה ישראלית). במהלך חודש דצמבר עשוי להתקיים אירוע נוסף בעיר אום אל פאחם.

הפרויקט עלה כרעיון לאחר שראתה האמנית היוצרת את עבודתו של איי וייויי הסיני שהציג את יצירתו "זרעי חמניה" במוזיאון הטייט מודרן שבלונדון. היצירה "זרעי חמניה" בנויה מכ-100 מיליון פסלים של זרעי חמניות, בעלי משקל כולל של 150 טון, כאשר כל זרע וזרע הוא פסל ייחודי ריאליסטי עשוי חרסינה.

צילום: מתי שטיין

צילום: מתי שטיין

פרויקט פיצוח הגרעינים, שהתחיל ב-2012 ממשיך את פעילותו החל מהאירוע הקרוב לאחר הפסקה של כארבע שנים, כאשר כל הניסיונות האחרונים להרים את הפרויקט מחדש עלו בתוהו לאור שתי המלחמות האחרונות.

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס