ידיעה כתובה |

: מרד בבתי הכלא – 100 אסירים שובתים רעב

מדינה נכתב על ידי

גל שביתות רעב של אסירים ועצירים פלסטינים מתרחב בבתי הכלא, שב"ס מגיב בעונשים ודיכוי. כ-100 אסירים שובתים בסולידריות עם שביתתם הארוכה של ארבעה עצורים מנהליים שנכלאו ללא משפט.

האחים מוחמד ומחמוד אל-בלבול, רופא שיניים וקצין משטרה, נכלאו במעצר מנהלי בעקבות חקירת אחותם בת ה-14 שנעצרה לאחר שנמצא סכין בתיקה ונטען כי ניסתה לדקור חייל במחסום. הם שובתים כבר מתחילת החודש (יולי) במחאה על כך שלא הוצגו להם כל האשמות כנגדם והם לא הועמדו למשפט. עציר מנהלי נוסף הוא בילאל אלכאיד שריצה עונש מאסר של 14.5 שנה והוצא נגדו צו מעצר מנהלי ביום שחרורו. אלכאיד שובת כבר 43 יום ונשקפת סכנה ממשית לחייו. כמו כן, מאלכ אלקאדי, עיתונאי וסטודנט לתקשורת בן 20 שנעצר בביתו בחודש מאי ונכלא במעצר מנהלי, שובת רעב גם הוא כבר יותר משבוע.

מעצר אלים בשטחים. קרדיט: safa.ps

מעצר אלים בשטחים. קרדיט: safa.ps

במהלך השבוע האחרון שבתו רעב עשרות אסירים פלסטינים נוספים. חלקם  בסולידריות עם העצורים המנהליים וחלקם בשל הרעת תנאי המאסר כמו צמצום מספר ותדירות ביקורי המשפחות. היום דווח באתר החדשות "מען" כי שביתת הסולידריות התרחבה וכוללת כ-100 אסירים ששובתים רעב בבתי הכלא השונים.

רשויות הכלא מענישות את השובתים ומנסות לדכא את גל המחאה ע"י העברת אסירים שובתים לבידוד, החרמת המכשירים האלקטרונים שברשותם, קנסות של 600 ש"ח לאסירים שובתים ומניעת ביקורים למשך חודשיים.

המדינה מפעילה כבר עשרות שנים מדיניות דכאנית של מעצרים שרירותיים כלפי פלסטינים, בלי שהם יודעים על מה הם נעצרו ומבלי להעמידם למשפט. השימוש במעצר מנהלי התרחב משמעותית בבמיוחד בחודשים האחרונים, בישראל כלואים מאות רבות של גברים צעירים, נשים ואף מספר קטינים שלא זוכים למשפט הוגן, לפגישות עם עורכי דין, ביקורים של בני משפחה וזכויות בסיסיות נוספות.

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס