ידיעה כתובה |

: יום הדיור הציבורי בכנסת 2016

חברה נכתב על ידי

מה קרה בשנה וחצי האחרונות בתחום הדיור הציבורי בישראל? לכבוד יום הדיור הציבורי שמצויין היום (12/07/16) בכנסת, הכינה עמותת ידיד מסמך מיוחד העונה על השאלה הנ"ל.

"מה קרה בשנה וחצי האחרונות בתחום הדיור הציבורי בישראל. אין ספק שדברים זזים. מאות דירות נרכשו לזכאים הממתינים בתור לדירה. מאות דירות שופצו ואוכלסו על ידי הדיירים הממתינים בתור. אלפי דיירים רכשו את דירותיהם במסגרת חוק הדיור הציבורי – זכויות רכישה ונדמה כי הממשלה הנוכחית החליטה באמת ובתמים לקדם את זכויותיהם של אלו הזקוקים יותר מכל לקורת גג ראוייה" כך כותב רן מלמד, סמנכ"ל מדיניות חברתית והסברה בעמותת ידיד לכתוב יום הדיור הציבורי השנתי שנערך בכנסת.

  • צפו:  צוות המאבק על הדיור הציבורי במחאה מול ביתו של שר השיכון יואב גלנט:

די להבטחות – רוצות מפתחות (לדף הכתבה ») ( Available in English » )

משפחות רבות הזכאיות לדיור ציבורי מחכות שנים ארוכות לדירה ואינן מקבלות אותה. צוות המאבק על הדיור הציבורי במחאה מול ביתו של שר השיכון יואב גלנט בדרישה לפתרון.
הופק ע"י: | עלה ב: 07/10/2015

אך נראה שהמציאות רחוקה מלהיות ורודה בתחום הדיור הציבורי בישראל, "… אנו חייבים לציין את הכשלים והחסמים שעדיין קיימים ואשר מונעים מאוכלוסייה גדולה לממש את זכותה הבסיסית לקורת גג הולמת באשר אנו חייבים לזכור. בית אינו רק ארבע קירות וגג. בית הוא מקום בטוח להתגורר בו לתקופה של חיים שלמים. בית הוא השכנים והשטחים הציבוריים, מוסדות הציבור הכוללים שירותי רפואה הולמים ותחבורה ציבורית נגישה ויעילה, אפשרויות התעסוקה והנגישות אליהם ועוד. בית הוא כבר מזמן שכונה, מרחב מחיה".

לכבוד ציון היום בכנסת, הכינה העמותה גם מסמך המרכז נתונים ועובדות וכן הצעות חוק ונושאים לקידום מדיניות, חלקם כבר נמצא בטיפול של חברי כנסת שונים ואחרים מחכים לחברי הכנסת שיסכימו להרים את הכפפה ולקדמם.

לקריאת המסמך המלא.

  כתבות ווידאו שחבל לפספס