ידיעה כתובה |

: ערב הכרות עם פעילות תעאיוש

חברה נכתב על ידי

ביום שני, 11.07.2016, בשעה 20:00, יתקיים ערב הכרות עם פעילות תעאיוש

תעאיוש הינה קבוצה של פעילות ופעילים ערבים יהודים "הפועלים לנתץ את חומות הגזענות וההפרדה מתוך שותפות ערבית-יהודית אמיתית." פעילי ופעילות התנועה מלווים רועים וחקלאים פלסטינים מידי שבוע ומקיימים פעילות סולידריות אל מול התקפות המתנחלים. פעילות תאעיוש חותרת "לקראת עתיד של שוויון, צדק ושלום, באמצעות פעולות סולידריות יומיומיות, ישירות ובלתי-אלימות, המכוונות לסיום הכיבוש הישראלי של טריטוריות פלסטיניות וביסוס שוויון אזרחי לכל."

בהזמנה לאירוע כתבה התנועה כי "עבודתנו משותפת לישראלים ופלסטינים וכוללת פעולה ישירה נגד הכיבוש. בואו להכיר את המציאות העכשווית בשטחי הגדה, ואולי אף להצטרף לשינוי מעשי באמצעות מעקב שוטף ופרטני והתערבות נקודתית, בזמן אמת, למניעת הגבלות לא חוקיות על רועים וחקלאים, הריסות בתים ואלימות מתנחלים, משטרה וצבא נגד הפלסטינים תושבי הגדה."

הכניסה לערב ההיכרות ללא תשלום. האירוע יתקיים ב"גדה השמאלית", רחוב אחד העם 70, תל אביב.

  • צפו: פעילות תעאיוש בליווי חקלאים בדרום הר חברון הממחישה את חשיבות פעילות התנועה:

מייבשים את דרום ההר (לדף הכתבה ») ( Available in English » )

בשבת 6 ביולי (2013) יצאו למרעה חקלאים פלסטינים מאום אל חייר שבדרום הר חברון בליווי פעילים של תעיוש. כוח צבאי שהגיע לסלקם התחיל בביצוע מעצרים, בטענה כי הם מפרים צו שטח צבאי סגור. למרות שבור מים החיוני לשתייה קיים באזור, התושבים הורחקו מהשטח ל-15 יום. הפעולה באום אל חיר אינה יוצאת דופן, אלא דבר שבשיגרה, לכן נשאלת השאלה - מה משרתת מדיניות המונעת גישה למים בשיאו של קיץ מדברי, מתושבים שאינם מחוברים לתשתיות מים בסיסיות. פעילי תעאיוש מגיעים בכל שבת לאזור ומסייעים לחקלאים להישאר על אדמתם. אם גם אתם רוצים להצטרף, תוכלו לעשות זאת דרך האתר: http://www.taayush.org/?page_id=247
הופק ע"י: | עלה ב: 11/07/2013

  כתבות ווידאו שחבל לפספס