ידיעה כתובה |

: אסון שריפת הילדים בעזה – אלף בתים יוארו

מדינה נכתב על ידי

על רקע משבר החשמל ברצועה, שלושה ילדים פלסטינים נהרגו שבוע שעבר בשריפה שהתלקחה בעקבות הדלקת נרות לצורך תאורה. עמותות ומתנדבים צעירים החלו במבצע להתקנת תאורה בטוחה במחנה הפליטים א-שאטי.

צעירים פלסטינים יצאו במבצע התקנת תאורה בטוחה באלף בתים במחנה הפליטים בו נשרפו למוות שלושה אחים, בגילאים שנה עד חמש, בני משפחת אל-הינדי בשבוע שעבר. על פי הדיווח באתר החדשות "ספא" המבצע כולל אספקת תאורה חשמלית שפועלת על בטריות ותהווה תחליף לשימוש הנפוץ והמסוכן בנרות בקרב המשפחות העניות של מחנות הפליטים. העלות הכוללת של הפרויקט היא כ-50 אלף דולר והוא ממומן ע"י עמותות ותורמים פרטיים.

משבר החשמל ברצועה ממשיך כבר כ-10 שנים, ואספקת החשמל בדרך כלל לא נמשכת יותר מ-10 שעות ביום. מה שמאלץ משפחות רבות להבעיר אש מעצים בתוך הבתים לבישול, להדליק נרות לתאורה ולהשתמש בעיקר בגז לצורך חימום.

הלווית שלושת האחים ממשפחת אל-הינדי. מתוך אתר arab48.com

הלווית שלושת האחים ממשפחת אל-הינדי. מתוך אתר arab48.com

האסון בבית משפחת אל-הינדי הזכיר את אחת ההשלכות הקשות של משבר החשמל שהוא תוצאה ישירה של המצור הישראלי על רצועת העזה. לפי המרכז הפלסטיני לזכויות אדם, מאז 2010 נספו 29 בני אדם ברצועת עזה, מתוכם 24 ילדים, כתוצאה משריפות. מרבית השריפות נגרמו מהדלקת נרות או חומרים דליקים בבתים לחימום בשל היעדר חשמל (ג'קי חורי, הארץ, 07.05.2016).

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס