ידיעה כתובה |

: תערוכת "מרווחים"

תרבות נכתב על ידי

החודש (19-21.05.16) מתקיימת בפעם השלישית תערוכת האמנות "מרווחים" לתמיכה בפעילים פוליטיים ישראלים ופלסטינים. מטרת התערוכה לגייס כסף להגנה משפטית על פעילות ופעילים.

מיכל ספיר, ממארגנות התערוכה, מעלה את הקישור בין שם התערוכה, "מרווחים", לבין מקומה של הפעילות שלהם בחברה הישראלית, בסדקים. "מנסים לפתוח מקומות, מרחבים ומרווחים בתוך התפיסות היותר מקובלות כאן או הדרך שמתנהלים פה הדברים", היא אומרת.

המאבק למען זכויות אדם נשען על מתנדבים ומתנדבות אך כרוך גם בהוצאות משפטיות גבוהות. עורכות ועורכי דין פעילים מספקים פעמים רבות הגנה משפטית לפעילים שנעצרו במחירי סולידריות. אף על פי כן, העלויות מגיעות לסכומים ניכרים. מתוך הצורך הזה הגיע הרעיון לתערוכה.

בתערוכה לוקחים חלק כ-100 אומנים. "זה מגוון מאוד רחב של משתתפים", אומרת מיכל ספיר. "וזה גם דבר שנהפך אולי לחלק מהאופי של התערוכה. אין ועדת קבלה או משהו כזה אז יש אומנים יותר מפורסמים עם שמות ידועים בעולם האומנות הישראלי אבל יש גם הרבה מאוד אומנים צעירים יותר או אנשים שלא עוסקים בזה באופן מקצועי במשך השנה, חלקם מתוך קהילת הפעילים, הרבה מהם לא. זה באמת מגוון מאוד רחב של אומנים." בעקבות המגוון הזה, גם טווח המחירים של העבודות רחב. "מבחינת המחירים של העבודות, אפשר לתרום מעט ואפשר לתרום הרבה", אומרת מיכל ספיר. 25% ממחיר כל עבודה שתימכר יימסר לאומן, והכסף שיגויס ישמש לכיסוי הוצאות משפטיות.

התערוכה נוסדה על ידי "קואליציית נשים לשלום" ו"אנרכיסטים נגד הגדר". כיום היא מאורגנת על ידי קבוצת פעילים הממשיכים את מטרותיה.

ההזמנה לתערוכה

ההזמנה לתערוכה

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס