ידיעה כתובה |

: מספר סטודנטים וילד נעצרו ע"י צה"ל

מדינה נכתב על ידי

שישה צעירים פלסטינים נעצרו הלילה (13.04.2016) בגדה המערבית בבתיהם ונלקחו לחקירה, אחד מהם בן 14. כוחות גדולים נכנסו לשכם ולג'נין והקימו מחסומים במספר דרכים.

באזור שכם נעצרו שני סטודנטים מאוניברסיטת אל-נג'אח. נסיר אבו ת'אבת, סטודנט לתקשורת שמתגורר עם משפחתו בבית דג'ן, מזרחית לשכם, נעצר לאחר שכוחות צה"ל פשטו על ביתו וחקרו אותו ואת אביו בשטח. עבד אל חפיז שחאדה, סטודנט להנדסה, נעצר גם הוא בביתו שבעיירה עוריף, דרומית לשכם. בתקופה האחרונה מתנהל מבצע מעצרים של סטודנטים מאוניברסיטת אל-נג'אח, כולל מספר פעילים פוליטים מובילים בתא האסלאמי. עם זאת, עד כה לא דווח על הסיבה למעצר הסטודנטים הלילה.

מתוך דף הפייסבוק של "רשת חדשות ירושלים" (شبكة قدس الإخبارية)

מתוך דף הפייסבוק של "רשת חדשות ירושלים" (شبكة قدس الإخبارية)

באתר החדשות "ספא" דווח כי בנוסף למספר צעירים נוספים שנעצרו בחברון וסטודנט בן 20 שנעצר באזור טולכרם, כוחות צה"ל עצרו ולקחו איתם את הילד אנס שאהר דיריה, בן 14, מביתו שבבית פג'אר. על פי עדי ראייה, החיפושים והפשיטות בבתים בשכונת אל-שיח' בחברון ערכו מספר שעות שבמהלכן אולצו רבים מהתושבים להמתין בקור המקפיא, מחוץ לבתיהם.

בנוסף דווח כי כוחות גדולים נכנסו לג'נין וביצעו חישופים בעיירות עאנין, בית קאד ודיר אבו ד'עיף. כוחות נוספים הקימו מחסומים לפנות בוקר בתוך ג'נין ובכביש העוקף באזור ההתנחלות קדים. בבית קאד התפתחו עימותים עם כוחות צה"ל לאחר שהכניסה ליישוב נחסמה ע"י הצבא. במהלך העימותים מספר פלסטינים נפגעו משאיפת גז מדמיע.

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס