ידיעה כתובה |

: יו"ר ועד העובדים במוסך יחזור לעבודתו

חברה נכתב על ידי

הערעור של בעלי מוסך צרפתי במישור אדומים נדחה ולכן הם חייבים להחזיר לעבודה את יו"ר ועד העובדים של המוסך, חאתם אבו זיאדה, ללא דיחוי. 

בתאריך 17.02.16, בית הדין האזורי לעבודה בירושלים קבע כי יו"ר ועד העובדים של מוסך צרפתי פוטר שלא כחוק ולכן על המוסך להחזירו לעבודה. השופט אייל אברהמי, נשיא בית הדין האזורי לעבודה בירושלים, אמר כי פיטוריו של חאתם אבו זיאדה נבעו מתפקידו המנהיג בקרב העובדים. את הנסיון של צרפתי להפליל את  אבו זיאדה ולהגיש נגדו תלונה במשטרה הוא כינה "עלילת שווא".

בעלי המוסך ערערו על ההחלטה ולכן חזרתו של אבו זיאדה לעבודה עוכבה עד להחלטת בית הדין הארצי לעבודה על הערעור. הערעור נדחה אתמול, 05.04.16. "לאחר שבחנו את טענות הצדדים לערעור וכלל חומר התיק מצאנו כי אין מקום להתערב בקביעות העובדתיות של ביה"ד האזורי. על דין הערעור להידחות", קבע בית הדין הארצי פה אחד. כעת, על המוסך לאפשר את חזרתו של יו"ר ועד העובדים.

בית הדין צפוי לקבוע בקרוב את גובה הפיצוי לחאתם אבו זיאדה עבור עשרים החודשים שבהם הנהלת המוסך לא העסיקה אותו ואת גובה הפיצוי לארגון העובדים מען בגין הפרה של זכות ההתארגנות.

מנכ"ל מען, אסף אדיב, אמר בדיון כי הארגון חותר להגיע להסכם קיבוצי עם מוסך צרפתי, ופעל במשך תקופה ארוכה בשיתוף פעולה עם מנהלי המוסך. "חאתם אבו זיאדה היה הציר של ועד העובדים וכל עוד הוא לא חזר לעבודה העובדים הרגישו מאוימים. כאשר יחזור חאתם לעבודה נוכל לפתוח דף חדש לטובת העובדים ולטובת המוסך."

"אני מאוד שמח על ההחלטה, כי היא עושה צדק", אמר אבו זיאדה. "המון עובדים התקשרו לברך אותי. הם רואים בהחלטה הישג לא רק בשבילי אלא גם בשבילם ובשביל ארגון העובדים מען."

מימין: עו"ד אמיר בשה, ראש ועד העובדים במוסך צרפתי חאתם אבו זיאדה, עו"ד מורן סבוראי, מנכ"ל מען אסף אדיב, עו"ד איה ברטנשטיין. התמונה באדיבות ארגון העובדים מען.

מימין: עו"ד אמיר בשה, ראש ועד העובדים במוסך צרפתי חאתם אבו זיאדה, עו"ד מורן סבוראי, מנכ"ל מען אסף אדיב, עו"ד איה ברטנשטיין. התמונה באדיבות ארגון העובדים מען.

  כתבות ווידאו שחבל לפספס