ידיעה כתובה |

: שביתה בלשכות הרווחה מחר במחאה על אלימות

חברה נכתב על ידי

העובדות הסוציאליות ישביתו את קבלת הקהל בשירותי הרווחה מחר (21.03.2016) במחאה על אלימות כלפי עובדות. העיצומים הוכרזו על רקע ירי 30 קליעים(!) על רכבה של עובדת סוציאלית באום אל-פאחם, מקרה אלימות נוסף לפני מספר ימים בקרית שמונה ואחרים.

איגוד העובדות הסוציאליות הכריז על עיצומים בלשכות הרווחה מחר בדרישה שהמדינה תגן על העובדות הסוציאליות מפני האלימות הקשה שמופנת כלפיהן ותשנה את מדיניותה שמטפחת עוני ואלימות. עובדות סוציאליות מתמודדות עם השכבות העניות והמופלות ביותר בחברה ולא פעם סופגות כעס ואלימות רבה שמופנת כלפיהן כנציגות שירותי הרווחה. בסוף השבוע שעבר ירה אחד מתושבי אום אל פחם לעבר מכוניתה של העובדת הסוציאלית חדיג'ה.

"כל התמיכה בעמיתה שלנו עו״ס חדיג׳ה… ביום שני משביתים קבלת קהל בכל השירותים בכל הארץ לאות מחאה על האלימות הקשה כלפי עו"ס – היום באום אל פאחם ולפני כמה ימים בקרית שמונה ועוד- להזדהות עם חברותינו הנפגעות. אנחנו דורשים הגנה של הרשויות, גם בהצבת אבטחה ראוייה וגם בתמיכה בעו"ס ובגינוי כל פגיעה. אנא הכינו שלטי הזדהות. נא לא לקיים פגישות ביום זה עם אף לקוח/זכאי/מטופל/מוזמן וכו'." כך נכתב בעדכון שפרסמה עו"ס סוהיר דקסה, אשר פעילה בתנועת מאבק סוציאליסטי, ושקידמה יחד עם עו"סיות אחרות נקיטה של פעולות מחאה וסולידריות מצד האיגוד נגד האלימות.

הרכב שנורה

הרכב שנורה

ביום שישי התקיימה בנוסף הפגנה של עובדות סוציאליות מול בית ראש הממשלה נגד תוכנית הפיטורים של עיריית ירושלים. לאחר שראש העיר ניר ברקת הודיע שבכוונתו לפטר 55 עובדות ועובדים אשר מועסקים כעובדי קבלן התקבצו בין כ-500 עובדות ועובדים ודרשו מראש הממשלה להתערב במשבר ולמנוע את פיטורי העובדות. מדובר בקיצוץ של כ-7% מכלל העובדות הסוציאליות בעיר.

  כתבות ווידאו שחבל לפספס