ידיעה כתובה |

: 4 עצירים מנהליים פתחו בשביתת רעב

מדינה נכתב על ידי

העצירים הפלסטינים מאזור חברון שובתים במחאה על מעצרם וכליאתם ללא משפט בכלא קציעות.

ארבעה עצירים הכריזו על שביתת רעב ללא הגבלת זמן נגד מדיניות המעצר המנהלי, כך אמר היום (06.03.2016) מנהל מועדון האסיר הפלסטיני במחוז חברון, אמג'ד אל נג'אר. אחד מהעצירים, מחמוד אל פספוס, שובת רעב כבר מה-20 בפברואר. אליו הצטרפו היום העצירים עלא יונס ריאן וכרם מחמוד עמרו מהיישוב דורא והעציר סאמי אל ג'נאזרה ממחנה הפליטים אל פוואר. ארבעתם הם אסירים לשעבר שריצו תקופות מאסר של 4-9 שנים ונעצרו מחדש לאחר ששוחררו. באתר arab48.com דווח עוד כי מחמוד עמרו נפצע פצעים קשים בפלג גופו התחתון מירי חיילי צה"ל לפני שנעצר ב24.02.2016.

תנועת פתח, ומועדון האסיר הפלסטיני הקימו אוהל תמיכה בשביתת האסירים מול מבנה העירייה בדורא.

במקביל, כמה עשרות עצירים פלסטינים שובתים רעב זה היום הרביעי בבית המעצר עציון במחאה על התנאים הקשים במקום. בית המעצר עציון משמש כמתקן חקירה ותחנת מעבר מרגע המעצר לכליאה, בעבר אף עציר לא היה נשאר במתקן יותר משמונה ימים. כיום נמצאים במתקן 54 עצירים, וחלקם שוהים במקום כבר 20 יום. העצירים מתלוננים על תנאים בלתי אנושיים ללא סיפוק הצרכים הבסיסיים ביותר, כולל היעדר כל מעקב וטיפול רפואי לעצירים החולים.

כלא קציעות

כלא קציעות

לפני כשבוע הסתיימה שביתת הרעב של העיתונאי הפלסטיני מוחמד אל קיק שנעצר גם הוא ללא משפט לחודשים ארוכים. אל קיק שבת במשך יותר משלושה חודשים ומצבו הרפואי הידרדר עד לסכנת חיים של ממש. הוא הפסיק את שביתתו לאחר שישראל הסכימה לא לחדש את צו המעצר שלו מעבר לחודש מאי הקרוב, לאפשר לבני משפחתו לבקר אותו ולאפשר לרופאים פלסטינים להשגיח עליו בבית חולים ישראלי. ייתכן כי הישגים מוגבלים אלו דירבנו עצירים נוספים להשתמש בטקטיקה הקשה הזו כדי להיאבק על זכויותיהם.

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס