ידיעה כתובה |

: הפגנת תמיכה במוחמד אל-קיק בחיפה

מדינה נכתב על ידי

היום, 17.02.16, תתקיים הפגנת תמיכה בשובת הרעב מוחמד אל-קיק. זה היום ה-85 לשביתת הרעב של אל-קיק ונשקפת סכנה לחייו. 

מוחמד אל-קיק נעצר ב-21.11.15 והועבר לחקירה. לאחר כחודש הוצא נגדו צו מעצר מנהלי. מצבו של אל-קיק הידרדר ובית המשפט העליון החליט "להקפיא" את המעצר המנהלי שלו בשבוע שעבר. עם זאת, בית המשפט סרב להורות על שחרורו. אל-קיק מבקש לעבור לבית חולים ברמאללה וממשיך בשביתת הרעב עד שישחררו אותו באופן מוחלט. הוא עושה זאת על אף שנשקפת סכנה ממשית לחייו.

התקיימו הפגנות שונות להזדהות ובתמיכה באל-קיק. פעילים ופעילות הפגינו מול בית חולים "העמק" בעפולה בו הוא מאושפז. הוכרז יום זעם ברחבי הרשות הפלסטינית בעקבות הידרדרות במצבו ובאותו יום (07.02.16) התקיימו הפגנות בשכם, בבית לחם, בחברון, באל בירה וברמאללה. התקיימה אף הפגנה מול בית הנשיא בירושלים בשבת האחרונה, 13.02.16. המסר של המפגינות והמפגינים היה קריאה לנשיא, ראובן ריבלין, להביא לשחרורו ממעצר ולהעברתו לקבלת טיפול רפואי ברמאללה.

שתי פעילות שהפגינו למען שחרורו של אל-קיק מול בית החולים בעפולה הותקפו על ידי פעילי ימין קיצוני. פעילי הימין הקיצוני התפרצו לעברן בקללות וניסו להכות אותן ולקרוע את השלטים שלהן. שוטרים שנכחו במקום עצרו שני אזרחים ערבים שבאו לעזרתן של הפעילות אך לא עצרו את את מי שתקפו אותן.

מעצר מנהלי שולל את חירותו של אדם ללא משפט. ארגוני זכויות אדם מביעים פעמים רבות התנגדות למעצר זה משום שהוא עלול לשמש את השלטון ולהיות מנוצל למטרות פוליטיות. יש הטוענים כי מעצר מנהלי משמש פעמים רבות ככלי לדיכוי התנגדות פוליטית בקרב הפלסטינים.

מוחמד אל-קיק הוא עיתונאי בן 33. אל-קיק הוא תושב הכפר אבו קש שבמחוז רמאללה, נשוי ואב לשניים. ההפגנה מתוכננת להתקיים היום, 17.02.16, בצומת הרחובות אלנבי ושדרות הכרמל (בן-גוריון), המושבה הגרמנית, חיפה.

"ישוחרר מוחמד אל-קיק" קרדיט: arab48.com

"ישוחרר מוחמד אל-קיק" קרדיט: arab48.com

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס