ידיעה כתובה |

: "בבזל יסדו את מדינת הטבעונים"?

סביבה נכתב על ידי

"הקונגרס הטבעוני השלישי" יתקיים בשבוע הבא (25-26.02.16). פיליפ וואלן, פעיל בולט בעל שם עולמי בתחום הטבעונות יגיע להרצות בקונגרס. ידבר בכנס גם פטריק בבומיאן, האיש החזק ביותר בגרמניה ואחד האנשים החזקים בעולם, טבעוני שמאתגר מיתוסים רבים.

טבעונות היא דרך חיים ולכן היא קשורה מטבעה לתחומים רבים. הדבר בולט בתוכניית "הקונגרס הטבעוני השלישי" שיתקיים בקרוב. ההרצאות והפאנלים יעסקו בתחומים שונים כגון תקשורת, סביבה, בריאות, המדיה החברתית ואקטיביזם. בקרב הדוברים ניתן למצוא אנשים שעוסקים בתקשורת, במשחק, בסאטירה, במשפטים, בתזונה, ברפואה וכאמור, אפילו בהרמת משקולות.

פטריק בבומיאן, שמדבר בכנס, מספק נקודת מבט שונה על היחס שבין חוזק וחמלה: "שאלתי את עצמי האם הייתי מסוגל להרוג במו ידי את בעלי החיים שאני אוכל והתשובה לכך היא כמובן שלא וזאת מכיוון שאני חש חמלה כלפי בעלי החיים. חשתי שאני מרמה את עצמי בכך שאני אוכל בעלי חיים שלא הייתי יכול בעצמי להרוג ולכן החלטתי להפסיק בשביל להיות אמיתי עם עצמי".

כרזת "הקונגרס הטבעוני השלישי", מתוך האירוע בפייסבוק.

כרזת "הקונגרס הטבעוני השלישי", מתוך האירוע בפייסבוק.

בכנס יתקיים פאנל בנושא תקשורת ויחסה לעולם הטבעונות. השאלה המרכזית היא האם התקשורת מהווה מקפצה או מכשלה עבור הפעילים הבתחום. ישתתפו בפאנל מיקי חיימוביץ, אורלי וילנאי, אביב לביא, נטע אחיטוב ורונן בר. הצלם רועי שפרניק יקיים הרצאה בנושא טבעונות במדיה החברתית. הוא ידבר על היתרונות שבתקשורת ובמדיות החברתיות המאפשרות מודעות של יותר אנשים לטבעונות, אך גם על הדימויי השלילי שיכול להיווצר לטבעונות. שפרניק ינסה להציג דרכים להגיע לתקשורת ולקדם את הטבעונות בצורה יעילה. רועי שפרניק הוא מייסד הפרויקט "קירות שקופים", פרויקט תיעוד של תעשיית המזון מהחי שמטרתו להביא את המידע שמי שמרוויחים מהתעשייה הזו לא מעוניינים שהציבור יקבל.

עמרי פז, מייסד ומנכ"ל "ויגן פרנדלי", ידבר גם הוא על דרכים יעילות יותר לקדם את הטבעונות בהרצאה "5 דרכים להיות פעיל אפקטיבי יותר".

הקונגרס הטבעוני השלישי יתקיים בימים חמישי ושישי, 25-26.02.16, בתל אביב. הקונגרס מתקיים בסמיכות לציון שנתיים לאתגר 22+ בימים אלה. האתגר מציע התנסות משותפת בתזונה טבעונית למשך 22 ימים. הדבר מאפשר לקבל מידע ותמיכה מתזונאים, מטבעונים ותיקים וגם ממשתתפים נוספים באתגר.

אתגר 22+ (לדף הכתבה »)

יאיר סהר מאנונימוס מסביר על אתגר 22+ בו מתנסים משתתפים ב-22 ימי טבעונות ועל האתגרים הייחודיים שעומדים בפני בני נוער ומשפחותיהם.
הופק ע"י: | עלה ב: 27/10/2014

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס