ידיעה כתובה |

: נתניהו מגיע לבג"ץ הגז – ואת/ה?

חברה נכתב על ידי

פעילות/ים במאבק נגד מתווה הגז יוצאות בקריאה לציבור להגיע לדיון השני של בג"ץ הגז. "נתניהו מגיע לבג"ץ הגז – ואת/ה?"

ביום ראשון, 14.02.16, יתקיים הדיון השני של בג"ץ הגז. ראש הממשלה בנימין נתניהו ביקש להתייצב בפני בג"ץ, בתור שר הכלכלה, על מנת להציג את טיעוניו ולמנוע את קבלת העתירות נגד המתווה. ראש הממשלה טוען, בין היתר, כי עצירת מתווה הגז תפגע ביחסי החוץ של ישראל. לדבריו: "אין מדובר בהסדר אידיאלי. הוא מבוסס על הסכמה של בעלי החזקות ולכן לא ניתן היה להשיג את כל התנאים ששאפנו אליהם, אולם בעיתוי הנוכחי ועל בסיס הנתונים הקיימים, מדובר לדעתי במתווה הכרחי".

פעילי/ות המאבק כתבו בנוגע להגעתו של נתניהו: "הוא עשה זאת אחרי חודשים ארוכים שבהם היה יכול להגיש תצהיר ולבקש לדבר עם בית המשפט – אך לא עשה זאת. מדוע נתניהו נשכב כעת על הגדר עבור טייקוני מונופול הגז ומה הוא מנסה להשיג בכך? הבקשה להופיע מול בית המשפט היא לא עניין משפטי – זה מפגן שבא לאיים על בית המשפט, ולהבהיר לו שאסור לו להתערב בעצירת מתווה הגז המנוגד לחוק. אנחנו לא ניתן לאיים על בית המשפט, לא ניתן לרמוס את החוק ולא ניתן לשכוח את האינטרס הציבורי העצום שמוטל על הכף."

ביום שני, 08.02.16, הגישה "התנועה לאיכות השלטון" בקשה להרחבת הרכב השופטים בדיון על מתווה הגז. "פנינו בבקשה להרחיב את הרכב השופטים כך שיורכב מ-11 שופטים ובראשו תעמוד נשיאת בית המשפט העליון מרים נאור. צעד זה נובע גם מחשיבות הנושא וגם משום שראש הממשלה, כלומר – שר הכלכלה, יגיע בעצמו כדי לדבר. התנועה לאיכות השלטון מבקשת הרכב בכיר בסדר גודל שכזה לאור דרישתו של ראש הממשלה להופיע ובכדי לוודא שהמהלך לא ייתפש כניסיון להלך אימים על בית המשפט", כתבו ב"תנועה לאיכות השלטון".

לדיון הקודם של בג"ץ הגז, שנערך לפני שבוע, 03.02.16, הגיעו פעילות ופעילים המתנגדים למונופול. המפגינות/ים קראו לעצור את המתווה ולמנוע מצב בו משאב טבע אדיר ישרת קומץ בעלי הון במקום את הציבור הרחב.

מפגינות/ים נגד מונופול הגז (03.02.16), צילום: יסמין בר-שלום אגמון

מפגינות/ים נגד מונופול הגז (03.02.16), צילום: יסמין בר-שלום אגמון

  כתבות ווידאו שחבל לפספס