ידיעה כתובה |

: בצלאל כן וזועבי לא?

מדינה נכתב על ידי

כששרת המשפטים נפגשת עם הורי מחבלים יהודים ובצלאל סמוטריץ' מכריז שהרצח בדומא לא היה פיגוע טרור זה מקובל, אך כשחנין זועבי עוזרת למשפחות פלסטיניות להביא את בניהן המתים לקבורה – כולם יוצאים להתקפה.

מראש הממשלה ועד אילן גילאון ממרצ הותקפו חברי הכנסת של בל"ד בהסתה גזענית צבועה. דף הפייסבוק 'בנט זה פח' נתן תשובה הולמת לקריאות מצד הבית היהודי נגד חברי הכנסת מבל"ד: "אורית סטרוק, אמא של צביקי, שהורשע בחטיפה והתעללות בפלסטיני בן 15. כיהנה כח"כית בבית היהודי.
נתן נתנזון, מחבל מורשע מהמחתרת היהודית הוא יועצו הפוליטי של בנט. איילת שקד נפגשה עם משפחות עצורי דומא, החשודים ברצח משפחת דוואבשה. בצלאל סמוטריץ' שנתפס בדרך לבצע פיגוע עם 700 ליטר דלק, טוען שבכלל אין טרור יהודי – והם מעזים להטיף לבל"ד?
תסתכלו במראה."

אתר מעריב (24.12.2015)

אתר מעריב (24.12.2015)


בחודשים האחרונים מדינת ישראל מזגזגת במדיניות החזרת גופות של פלסטינים שביצעו פיגועים נגד ישראלים, או שנחשדו שניסו לבצע פיגוע, ונורו למוות במקום. סביב הסוגייה הזאת התפתחו ויכוחים בין כוחות הביטחון לממשלה על הטקטיקה הטובה ביותר למנוע הלוויות המוניות שיהפכו לצעדות מחאה וזעם של עשרות אלפים. בחלק מהמקרים ישראל החזיקה בגופות ימים ארוכים ואף שבועות והחזירה אותן רק בתנאי שיהיו הלוויות מצומצמות בשעות הלילה. במקרים אחרים הגופות שוחררו בתמורה לערבויות אסטרונומיות של עשרות אלפי שקלים, ומשפחות עניות במזרח ירושלים נקנסו על כך שהגיעו יותר מ-10 אנשים להלווית בנם.
לתוך כל הבלאגן הזה נכנסו חברי הכנסת מבל"ד – חנין זועבי, ג'מאל זחאלקה ובאסל גטאס – וניסו לסייע למספר משפחות פלסטיניות להביא את הגופות של בניהן המתים לקבורה. הם לא ביקשו לשחרר עצורים חיים שביצעו פיגועים והם לא הכריזו שלא מדובר בפעולות טרור. בנוסף, לא נשמעה מצידם תמיכה בפעולות הפלסטינים ההרוגים, אלא תמיכה בזכות המשפחות לקבור אותם.
מתוך אתר "וואלה!" (09.12.2015)

מתוך אתר "וואלה!" (09.12.2015)


למרות כל זאת, חבר הכנסת אילן גילאון ממרצ מצע לנכון להצטרף להסתה וכתב כי: "חברי הכנסת של בל״ד איבדו את הצפון, ובחירתם המיותרת להפגש עם משפחות מחבלים כדי לקדם את שחרור הגופות, ולשמש להן שופר מול ממשלת ישראל, נעה בין פרובוקציה, רשעות וטיפשות, ואולי אף שלושתם יחד. צר לי שבדרכם זו הם בוחרים להחליש את קולות השלום ואת שוחריו בישראל."
אם מישהו איבד את הצפון זה כמובן גילאון, שבגישתו הלאומנית בוחר להצטרף לביבי ושות' במתקפה הגזענית במקום לחשוף את צביעות הממשלה שמממנת טרור יהודי ומפעילה טרור גרוע פי כמה נגד האוכלוסייה הפלסטינית בגדה ובעזה.
אני מתנגד לפעולות טרור נגד ישראלים ואני מתנגד קודם כל לטרור המדינתי של ישראל כלפי הפלסטינים, לדיקטטורה של הכיבוש בגדה ולמצור על עזה שמרכיבים את התשתית לפעולות טרור הרסניות נגד יהודים. אך תמיכה בהחזקת הגופות בידי ישראל וההתקפה על חברי הכנסת מבל"ד לא תורמת במאומה לא ל'קולות השלום', לא לביטחון וכמובן לא לסיום הסכסוך.

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס