ידיעה כתובה |

: דיון בדבר המשך קידוחי הנפט בדרום הגולן

סביבה נכתב על ידי

למרות ההתנגדות הציבורית המתגברת והשותפות בין מספר ארגונים סביבתיים נגד המהלך, מנסה חברת "אפק" לקבל אישור להמשך קידוחי ניסיון למציאת נפט בדרום הגולן וזאת על אף שלא הצליחה להביא הוכחות להמצאות נפט גולמי בכמויות גדולות במקום. היום (01/01/16) יתקיים דיון בנושא בוועדה המחוזית של הצפון.

מאות תושבים מכל רחבי הארץ ולא רק מהגולן, חתמו על התנגדויות רשמיות לתכנית מתוך הבנה שקידוחי נפט בגולן איננה בעיה מקומית ועלולות להיות לה השפעות הרסניות על הסביבה, אליהם הצטרפו גם ארגונים רבים הפועלים בנושאים סביבתיים ובניהם מגמה ירוקה, אדם טבע ודין, החברה להגנת הטבע, אזרחים למען הסביבה והמטה למען הגולן.

ההתנגדויות הרבות נוספו לאחרונה למערך עצירת הקידוחים בעקבות נתונים מדאיגים אשר מבשרים על הנזק הבלתי הפיך שצפוי לקרות כתוצאה מהפקת נפט בגולן. על פי הנתונים אזור דרום הגולן כולו נמצא בסכנה ומדיווחי התושבים כבר נעשית פגיעה בשמורות הטבע.

e9c51448-540e-44df-90f9-e88e199e2f77

צילום: מגמה ירוקה

נראה כי התושבים במקום וגם הציבור הרחב מבינים את הסכנות הבריאותיות והכלכליות שיפקדו את דרום הגולן בעקבות הקידוחים ומצפים מנבחרי הציבור וחברי הוועדה המחוזית של הצפון לשמור על האינטרסים שלהם על פני האינטרסים של חברה פרטית אמריקאית.

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס