ידיעה כתובה |

: באמצע הסערה- הריסות בתים בטייבה

חברה נכתב על ידי

המשטרה השתמשה במשאית "בואש", ונשקים לפיזור הפגנות כדי להרחיק כמה עשרות תושבים שהתאספו בסמוך לאתר ההריסת הבית במערב טייבה. ביתו של איברהים זבארקה נהרס אתמול (24.01.2016), דווקא לאחר שראש העיר הציג למדינה תוכנית מתאר חדשה שאמורה להסדיר את הבנייה במקום.

מצוקת הדיור ביישובים הערבים והמחסור המכוון מצד המדינה בתוכניות מתאר שיסדירו את הבנייה מאלצים תושבים רבים לבנות את בתיהם ללא אישור ולהסתכן בהריסה. בעוד שביישובים היהודים המדינה משנה פעמים רבות את ייעוד הקרקע בדיעבד (לאחר שנבנו הבתים), ביישובים הערבים מבנים שנבנו על קרקע חקלאית, כמו זה של איברהים זבארקה נהרסים ע"י המדינה.

תושבים רבים ופעילים פוליטים ששמעו על הדחפורים וכוחות המשטרה שנכנסים לשכונה מיהרו להגיע ולמקום ולנסות למנוע את הריסת הבית. התושבים והפעילים סיפרו ששוטרים רעולי פנים עם אקדחים שלופים פינו מדרכם את כל מי שהתנגד והכו אזרחים שעצרו את רכבם לביקורת וכן את הפעילים שצילמו אותם.

בזמן הריסת הבית התקיים בבית המשפט המחוזי בלוד דיון בערעור שהגיש נגדה בעל הבית. השופט אחיקם סטולר דחה את הערעור וכתב בהחלטתו כי אין טעם לדון בו כיוון שההריסה כבר בוצעה.
בבית גרו 13 נפשות, ולמעשה שתי משפחות- משפחתו של איברהים זבארקה ומשפחת בנו עם אשתו וילדיו. בשיחה של איברהים עם כתב arab48.com הוא אמר שההריסה הפתיעה אותו, למרות סכנת ההריסה שכבר מספר שנים מרחפת מעל הבית, ראש העירייה אמר לו שהבית לא ייהרס ושהעניין יטופל. הוא הוסיף כי: "מה שאני ראיתי היום אני לא מאחל לאף אדם לראות לעולם."

צפו בהריסת הבית

  כתבות ווידאו שחבל לפספס