ידיעה כתובה |

: קיצוצים בקיצבאות כענישה פוליטית

חברה נכתב על ידי

בשבועות האחרונים כחלק מסדרה של עונשים שמטילה המדינה והעירייה בירושלים על פלסטינים במזרח העיר, קוצצו קצבאות הביטוח הלאומי לפלסטינים שנעצרו או סומנו ע"י המשטרה במסגד אל-אקצא.

באתרי החדשות "שוף" ו"מען" דווח על מספר מקרים שבהם נתקלו פלסטינים בעונשים מסוג זה בימים האחרונים. אחד מהם הוא המקרה של ח'דיג'ה ח'וויס שסיפרה לסוכנות הידיעות "מען" שהיא פנתה לטיפול במרכז הרפואי ושם נודע לה, מאחד הפקידים, כי קוצצו לה ולחמשת בניה (בגילאי 5-16) קצבאות הביטוח הלאומי. ח'וויס הוסיפה כי אישה נוספת, הנאדי אל-חלואני הופתעה מקיצוץ דומה שנעשה לה ולארבעת ילדיה וכי קצבאות הבטחת הכנסה קוצצו לעאידה אל-סידאוי מזה שלושה חודשים ולעוד שתי נשים ושלושה גברים נוספים שנעצרו מספר פעמים באל-אקצא.

ח'וויס אמרה שצעדי ההסלמה האלו מצטרפים לסדרה של "עונשים נגד מי שנמצא במסגד אל-אקצא, שהתחילו בהחרמת תעודות הזהות ומניעת כניסה, אחר כך ההחלטות להרחיק מאל-אקצא ומהדרכים המובילות אליו, עד שהגיעו להרחקה מכל העיר העתיקה ובסופו של דבר נגמר בקיצוץ קצבות הביטוח הלאומי."

"זכותי להתפלל באל-אקצא" קרדיט: maannews.net

"זכותי להתפלל באל-אקצא" קרדיט: maannews.net

בתחילת חודש ספטמבר 2014 הוציא שר הביטחון את ארגוני "המוראביטון והמוראביטאת" מחוץ לחוק. מדובר בקבוצות של נשים וגברים שמתפללים באל-אקצא ופועלים נגד עליית קבוצות יהודיות, בדרך כלל פעילי עמותות משיחיות של הימין הקיצוני שמארגנות סיורים ועליות להר הבית אל אקצא. ככל הנראה גם הקיצוץ בקצבאות הביטוח הלאומי הוא חלק מהמלחמה של ישראל באותם מתפללים ופעילים מוסלמים.

  כתבות ווידאו שחבל לפספס