ידיעה כתובה |

: אחרי ועידת האקלים בפריז הגיע הזמן לפעול

סביבה נכתב על ידי

למעלה מ-20 ארגונים חברתיים וסביבתיים, יציגו הבוקר (30/12/15) בפני השר  להגנת הסביבה, אבי גבאי תכנית אופרטיבית להתמודדות עם משבר האקלים בישראל.

הארגונים, ביניהם: ארגון "מגמה ירוקה", החברה להגנת הטבע ואדם טבע ודין דורשים, לאור ההתחייבויות של מדינות העולם בוועידת האקלים בפריז, יעדים שאפתניים יותר להפחתת הפליטות, זיהום האוויר ואימוץ אנרגיות מתחדשות תוך יישום של תכנית שתפורט היום על ידי נציג הארגונים- אלי בריף, מ"מגמה ירוקה"- מנהל המאבק במשבר האקלים בישראל.

image002

שליחי ארגון "מגמה ירוקה" וחברי המשלחת הישראלית, ועידת האקלים בפריז, נובמבר 2015. צילום: ארגון "מגמה ירוקה".

"הסכם האקלים החדש שנתחם על ידי מדינות העולם בפריז החודש, קורא למהפכה סביבתית, ולשדרוג מהיר של הפעולות שהמדינות נוקטות על מנת להגן על האקלים. אנו קוראים לממשלה לאמץ את אמנת האקלים ואת הצעדים האופרטיביים שבה כדי שישראל תוכל לתרום בגאווה את חלקה למאמץ העולמי לעצירת ההתחממות הגלובלית על 1.5 מעלות. הסכם פריז מבהיר כשמש שהזמן לפעול הוא עכשיו. אנחנו חווים על בשרנו את פגעי שינוי האקלים וההשלכות החברתיות שלהן, זו בעיה שעל הדור שלנו לטפל בה, אין לנו ברירה. אחרת עוצמת ותדירות אירועי מזג האוויר הקיצוניים רק ימשיכו ולהתגבר.
יישום האמנה יוביל אותנו לעתיד ירוק ובריא. ערי ישראל יהפכו לערים עצמאיות אשר מייצרות את החשמל והמזון של עצמן. בדומה לפריז אשר אימצה תקן המחייב כל בניין חדש שנבנה או משופץ להתקין על הגג גינה לייצור מזון או מערכת לייצור חשמל סולארי. האנרגיה בה נשתמש תהייה נקייה ובריאה, וכך נפסיק להיחנק מזיהום האוויר הנפלט ממפעלים ומתחבורה. בראשונה נטפל בערים המזוהמות ביותר, קרי חיפה, אשדוד, ירושלים ותל אביב. הכסף שלנו יושקע בחברות שתורמות לחברה, במקום בחברות שפוגעות בה בדרך למקסום רווחים. המזון שנאכל יהיה צמחי, ובריא, כזה שאינו הורס את הסביבה. צעדים אלה הם צו השעה, וישמרו על הזכות שלנו, של ילדינו, ושל נכדינו לחיות חיים נורמליים בתנאי מזג אויר נורמליים ", כך סיכם אלי בריף את קריאת ארגוני הסביבה לממשלה ולשדולה לאנרגיה ירוקה, לפעול וליישם את אמנת האקלים החברתית.

image

מצעד האקלים בישראל, נובמבר 2015. צילום: ארגון "מגמה ירוקה".

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס