ידיעה כתובה |

: העלאה במכסת הביצים ב 7% – סבל מיותר

סביבה נכתב על ידי

היום(28/12/2015) תכריע וועדת הכלכלה על העלאת מכסת הביצים ב- 7%. הוועדה תתכנס לישיבה יחידה ואחרונה לאחר שטיוטת התקנות נדונה במליאת המועצה לענף הלול (ולא במליאת הכנסת או חדרי הוועדות של הכנסת – שבהם האזרחים יכולים להשתתף) בנושא העלאת מכסות ביצים ב- 7 אחוזים.

בעוד שארגון מגדלי העופות כמו גם התאחדות חקלאי ישראל מוזמנים לוועדה, נציגי מגמה ירוקה מזון מן החי יגיעו לדיון ללא הזמנה רשמית על מנת להציג את ההיבט הסביבתי והמוסרי: מגמה ירוקה דורשת להפחית את מכסת הביצים כדי להפסיק את זיהום האדמה, האוויר ומקורות המים – כמו גם העברת מכסות הביצים מלולי סוללה אל לולי מעוף, החוסכים בשטח הלול ומפחיתים את זיהום ריכוז ההפרשות.

פעילי תא מזון מן החי במגמה ירוקה יביעו היום הזדהות עם מיליוני אפרוחים שעדיין לא נולדו, במטרה למנוע החלטה של הכנסת חיות נוספות חפות מפשע אל מעגל הסבל. עדי אלייב ממובילות המאבק בתעשיית מזון מן החי במגמה ירוקה : "המסים של אזרחי ישראל מופנים ללא יודעין אל זיהום מקורות המים – שעליהם הם משלמים בסופו של חודש. המימון לנזק הסביבתי של תעשיית הביצים וגורלם של מיליוני אפרוחים מגיע מהכיס של הציבור ועל חשבון בריאותו."

chickens

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס