ידיעה כתובה |

: 47% מהפלסטינים בעד פירוק הרשות

מדינה נכתב על ידי

על פי סקר שערכה אוניברסיטת אל-נג'אח בקרב פלסטינים בגדה ובעזה, 47% תומכים בפירוק הרשות הפלסטינית. במקרה של בחירות כלליות, 33% אמרו שיצביעו לפתח בעוד 18% אמרו שיצביעו לחמאס.

הסקר שפורסם אתמול (24.11.15) בסוכנות הידיעות הפלסטינית "מען" סקר את דעותיהם של 1,363 איש ואישה, מגיל 18 ומעלה, על מספר שאלות בנודע לסכסוך הלאומי ולהנהגות הפוליטיות הפלסטיניות.

על רקע הביקורת הגוברת על התיאום הבטחוני המתמשך בין הרשות הפלסטינית לבין כוחות הצבא הישראלים ועל רקע איומיו של ראש הרשות מחמוד עבאס להפסיק את התיאום הבטחוני ו"להחזיר את המפתחות לישראל", נראה שהתמיכה ברעיון גבוהה ביותר. בנוסף, הנתונים על אחוזי התמיכה בחמאס ופתח מצביעים על כך שכמעט מחצית (49%) מבעלי זכות הבחירה שהשתתפו בסקר לא היו מצביעים לאף אחת מההנהגות הקיימות בגדה וברצועת עזה.

קרדיט: arab48.com

קרדיט: arab48.com

אחת השאלות בסקר התמקדה בשאלת דרך המאבק בכיבוש על רקע האירועים האלימים האחרונים: 52.1% הביעו תמיכה ב"אינתיפאדה עממית" לא-אלימה, בעוד 43.7% הביעו תמיכה ב"אינתיפאדה אלימה".

על רקע תקיפות המתנחלים על כפרים וחקלאים פלסטינים שהתגברו בתקופה האחרונה: 89.9% מהמשתתפים הסכימו שהתקפות המתנחלים על הפלסטינים נעשות בעידוד ובתמיכת מדינת ישראל. 79.1% הסכימו שממשלת ישראל יכולה לשים גבול להתפרעויות של המתנחלים אם תרצה. 60.5% חושבים שהקמה של וועדות עממיות לא חמושות בערים ובכפרים הסמוכים להתנחלויות תוכל להגביל את התקפות המתנחלים על פלסטינים ועל רכושם בעוד 49.4% אמרו שהם מוכנים להיות חלק מהוועדות האלה.

בנוגע לפתרון והסדר מדיני: רק 33.5% חושבים שיש עדיין סיכוי להקמת מדינה פלסטינית על שטחי 1967 בזמן ש-58.8% אמרו שהאפשרות הזו כבר לא קיימת.  45.6% תמכו ברעיון הקמת מדינה פלסטינית בגבולות 1967 כפתרון לסכסוך לעומת 49.5% שהתנגדו אליו.

 

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס