עדכון חדשות |

: בואו לתמוך במאבק של ח'אלד אלג'עאר מרהט

חברה נכתב על ידי

היד הקלה של המשטרה (והצבא) על ההדק לא התחילה בגל האלימות ושפיכות הדמים הנוכחי ואולי במובנים רבים גם גרמה או הגבירה את האלימות לה אנו עדות ועדים בתקופה האחרונה. בחודש ינואר האחרון נהרג סאמי אלג'עאר, תושב רהט, לאחר שנורה ע"י שוטר במהלך פשיטה משטרתית. אלג'עאר היה האזרח הערבי ה-49 שנהרג על ידי המשטרה מאז שנת 2000, אותה משטרה שכמעט ולא יורה או הורגת אזרחים יהודים.

זילות חייהם של אזרחים ערבים במדינת ישראל היא כאמור אינה דבר חדש. הדיווחים על הריגתם ע"י המשטרה לרוב זוכים באדישות מוחלטת מצד הציבור היהודי ולעיתים אף למפגני תמיכה בשוטרים ההורגים. אין ספק כי אם הזהויות הלאומיות של הצדדים בסיפור היו הפוכות, והשוטר היורה היה בדואי ואילו האזרח ההרוג היה יהודי חף מפשע, לא היו נתלים שלטי תמיכה בשוטר ברחבי העיר באר שבע, ובפייסבוק לא היה נפתח העמוד "כולנו עם השוטר מרהט, ואתם?".


ביום שני (02/11/15) יתקיים דיון בג"ץ בעתירה אותה הגיש ח'אלד, אביו של סאמי, המבקשת להשיב למעצר ולהשהות מתפקידו את השוטר החשוד בהריגת בנו עד להגשת כתב אישום בנושא. השוטר, אשר הודה במעורבות בהריגה ונמצא תחת חקירת מח"ש, ממשיך ועובד במשטרה, תחת מפקד מחוז דרום. ביום האירוע בו נהרג בנו עצרו השוטרים את ח'אלד, הכו אותו בצורה קשה, השפילו אותו ואף שברו את ידו. כל השוטרים המעורבים נמצאים גם הם תחת חקירת מח"ש אך ממשיכים לעבוד באותו התפקיד והעתירה דורשת לעצור ולהשהות גם אותם מתפקידם. בנוסף, העותר דורש לקבל מידע על מועד הגשת כתב האישום בחקירה של שני המקרים אשר מתנהלת כבר למעלה מ7 חודשים.

פורום דו-קיום בנגב קורא לכל מי שיכול להגיע ולתוך בח'אלד בדיון שיתקיים החל מהשעה 09:00.

1780882_1560733750844999_2371105431922276891_n

לקריאה נוספת: על האירוע בו נהרג סאמי אלג'עאר והאירועים שקרו ברהט לאחר מותו.

צפו גם בסרטון שהפקנו עבור הועד הציבורי נגד עינויים על אלימות משטרתית:

  כתבות ווידאו שחבל לפספס