ידיעה כתובה |

: כנס : "עיר המחר"

חברה נכתב על ידי

תהליכים כלכליים, חברתיים ופוליטיים מתרחשים בעולם. קונפליקטים לאומיים, תנועת פליטים ומהגרים ותהליכי גלובליזציה משנים את המרחב הציבורי באופן חסר תקדים. הטכנולוגיה מתחדשת ומשתנה ללא הפסקה. כיצד השינויים הללו משפיעים על מי שחיות וחיים בערים בעלות אוכלוסייה מגוונת בישראל ובעולם?

במשך שלושה ימים החל ממחר, 20-22.10.15, מתקיים בירושלים הכנס "עיר המחר – לחיות בעיר מעורבת בעתיד". הכנס בוחן את החיים בערים מעורבות בצל השינויים הרבים המתרחשים בעולם. מדובר בכנס השלישי בסדרת כנסים העוסקים בנושא החיים בערים מעורבות.

צפו בתיעוד של הטלוויזיה החברתית של הכנס בשנת 2013:

לחיות בעיר מעורבת 2013 (לדף הכתבה »)

תקציר הכנס "לחיות בעיר מעורבת" שנערך ב- 19-21/11/2013 בהפקת מדרשת אדם, הקרן לירושלים ומכון ירושלים לחקר ישראל. בכנס דנו בסוגיית הנגישות של דָרֵי ותושבי הערים המעורבות למשאביהן. ובחנו את מידת מימוש הזכויות הפוליטיות, החברתיות, התרבותיות והכלכליות של הקבוצות השונות בעיר.
הופק ע"י: | עלה ב: 10/12/2013

מוזמנות ומוזמנים גם לצפות בתיעוד שלנו של הכנס של שנת 2012.

מומחים, פוליטיקאים, פעילים חברתיים ואחרים מישראל וממדינת אורחות ישתתפו בכנס וידונו בסוגיות הקשורות לשינויים אלה על מנת להיערך לקראתם ולהגיב לשינויים בדרכים יצירתיות והומניות.

היום הראשון של הכנס יעסוק בעיקר בנושא תכנון בערים מעורבות ובחשיבותו ליצירת מרחב שוויוני בתחומי תעסוקה, בנייה, תחבורה, שיתוף אזרחים בקבלת החלטות, הנגשה לשונית, מגדר וסביבה ברת קיימא. היום השני של הכנס יעסוק בשינויים חברתיים המחייבים תכנון מחודש של חינוך, רווחה, פעילות של החברה האזרחית ושל הפעילות הפוליטית בערים מעורבות.

אחת ההרצאות שנראית מסקרנת תתקיים ביומו השלישי של הכנס: "מושג המשפחה העתידי – בעיות ופתרונות". הפאנל יעסוק בשאלות, כיצד תראה המשפחה העתידית? והאם המשפחה הפרטית שלך תוכל לחיות בעיר מעורבת? הרי כיום יוצאי אתיופיה לא מורשים להתגורר בכל עיר במדינה, לערבים לא משכירים דירות והרב הראשי לשעבר טוען כי רוב הציבור נגעל מהומואים. אילו משפחות יחשבו "לא נורמאליות" בעתיד?

במהלך הכנס יתקיים תרגום סימולטני מעברית לערבית ומערבית לעברית.

  כתבות ווידאו שחבל לפספס