ידיעה כתובה |

: נשים כבר מורגלות לפחד?

חברה נכתב על ידי

בתקופה האחרונה רבות ורבים מאיתנו מרגישים חוסר ביטחון במרחב הציבורי. הציבור היהודי פוחד מפני פיגועים ופרצי אלימות ואילו הציבור הערבי פוחד מפני פגיעות מצד הצבא הישראלי והמשטרה וגילויי אלימות מצד ישראלים.

זהרה ביטון אוזנה עוסקת בפוסט בפייסבוק בכך שגברים מרגישים גם הם כעת את מה שנשים מרגישות כל הזמן. "אני מפחדת שחברות שלי יגיעו לבד לפאבים אלמוניים כשהן עצובות קצת וימצאו את עצמן בסרטונים של מיליוני ישראלים. אני מפחדת שזה יקרה לי. אני מפחדת שזה כבר קרה לי ואני לא יודעת." בנוסף, היא מדברת על כך שלפחד מאנשים עם סכינים יש לגיטימציה חברתית רחבה בעוד שלפחד מתקיפה מינית אין. "רציתי לכתוב לו את זה כל זה אבל אבא שלי לא יבין, הוא מפחד מאנשים אלמוניים עם סכינים, ועוד אפשר להצביע עליהם, להאשים, לזהות, להתגונן. לפחד הזה יש לגיטימציה חברתית מקיפה, ואפילו מלחמות יצאו בשמו. אני אהפוך לעוד אות בחדשות. הלוואי שכל הסיוטים ברחוב שלי יחשפו עם סכין באור יום."

מתוך עמוד הפייסבוק של "פוליטיקלי קוראת"

מתוך עמוד הפייסבוק של "פוליטיקלי קוראת"

וככה, הפחד הופך לפחד כפול. אתמול צחקתי עם עוד כמה א.נשים על השאלה ממה אישה תפחד יותר כשהיא הולכת לבד בלילה – מפיגוע או מתקיפה מינית?

לאחרונה אנשי ציבור שונים קראו לאזרחים ישראלים בעלי רישיון נשק לשאת אותו איתם. הדבר אמור להגביר את תחושת הביטחון בציבור. העניין הוא שכאשר אני הולכת ברחוב או נוסעת באוטובוס, אני מרגישה שכמעט כל גבר הוא מחבל פוטנציאלי. ואני מפחדת. ואז אני חושבת על כל האנשים האלה באוטובוס מצוידים בנשק ולא מרגישה בטוחה יותר. יותר נשק ברחובות, בחנויות, באוטובוסים נשמע כמו מתכון בטוח להסלמה. הרי "אקדח שמופיע במערכה הראשונה חייב לירות במערכה השלישית."

  כתבות ווידאו שחבל לפספס