ידיעה כתובה |

: צעיר בן 21 נורה למוות ע"י צה"ל ליד חברון

מדינה נכתב על ידי

על פי הדיווחים בכלי התקשורת הפלסטינים, הצעיר הפלסטיני דיא עבד אל-חלים תלאחמה נורה היום, שלישי (22.09.2015) לפנות בוקר בצומת חרסא דרומית לחברון.

באתר החדשות arab48.com דווח כי לפי גורמים בטחוניים ועדי ראייה הצעיר נורה ע"י כח צה"ל שסייר במקום ונהרג זמן לא רב לאחר מכן. לפי טענות צה"ל הצעיר ניסה לזרוק לעבר החיילים רימון יד או מטען נפץ מאולתר. עדי הראייה סיפרו כי כוחות הצבא מנעו מניידת אמבולנס של הסהר האדום להגיע אל תלאחמה ומנעו גם מעיתונאים להתקרב לאזור. צה"ל הכריז על האזור כ"שטח צבאי סגור" והעביר את גופתו של תלאחמה למקום לא ידוע.

מתוך אתר החדשות "מען"

מתוך אתר החדשות "מען"

לאחר שנפוצה הידיעה על מותו של תלאחמה התלקחו עימותים בין תושבים לכוחות צה"ל בכפר חרסא. עשרות תושבים נפצעו לאחר שהצבא ירה רימוני גז מדמיע לעבר הבתים בכפר, רובם טופלו במקום. אישה ותינוק אשר שאפו כמויות גדולות של גז באחד הבתים הועברו לטיפול במרכז הרפואי של הכפר.

עוד דווח ע"י arab48.com שכוחות הצבא פשטו על הבתים שמסביב לצומת חרסא ואף פיזרו צלפים על חלק מהבתים. העימותים באזור נמשכו שעות ארוכות לאחר תקרית הירי שהובילה למותו של תלאחמה.

הצעיר שנהרג, בביקור באל-אקצא

הצעיר שנהרג, בביקור באל-אקצא

במקביל לאירועים האלו, לקראת יום כיפור, מוטל היום עוצר כולל על הפלסטינים בגדה המערבית עד ליום חמישי בבוקר. יום הכיפורים חופף השנה את עיד אל-אדחא, למרות זאת, יוטלו מגבלות רחבות גם על המתפללים באל-אקצא וגברים עד גיל 40 לא יורשו להיכנס למתחם.

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס