ידיעה כתובה |

: יום כיפור ועיד אל אדחא

חברה נכתב על ידי

יום הכיפורים היהודי ועיד אל אדחא (חג הקורבן המוסלמי) יחולו השנה באותו תאריך – 23 בספטמבר. התזמון המשותף של שני החגים, אשר מנהגיהם כמעט הפוכים, הוא בעל רגישות מיוחדת ומהווה פוטנציאל לחיכוכים ומתחים בין ערבים ויהודים, במיוחד בערים מעורבות.

במטרה להעלות מודעות לסמיכות החגים ולהפיץ את הקריאה לכבוד הדדי וסובלנות קרן אברהם הפיקה ותפיץ סרטון שישודר בערוצי הטלוויזיה המובילים ויופץ ברשתות החברתיות.

הסרטון הוכן על ידי אמן הקולאז' הבינלאומי חנוך פיבן ומקריינים בו השחקנים אלון נוימן ומירה עוואד. לדברי פיבן "העבודה על הפרויקט והקשר עם קרן אברהם גרמו לי לנסות ולהפוך רצונות למעשים ולהתאמץ יותר להכיר ולהתקרב לחברה הערבית בישראל. אני מקווה שהסרטון ירחיב לפחות במילימטר אחד את מרחב הסובלנות בין יהודים וערבים בארץ."

יוזמות קרן אברהם שלחה מכתב לשר החינוך נפתלי בנט הקורא לו ולמשרד בראשותו, להקדים ולהיערך לאירועי עיד אל אדחא ויום הכיפורים על ידי עבודה עם תלמידים בכיתות, בדגש על בתי הספר בערים מעורבות. ניסיון משנים קודמות מלמד כי היערכות מוקדמת ועבודה הסברתית וחינוכית הניבה תוצאות חיוביות בערים מעורבות ברחבי המדינה.

סקר שערכה קרן אברהם לאחרונה העלה כי 42% מכלל הציבור היהודי בישראל אינם חשים צורך להכיר את החגים המוסלמים. עפ"י הסקר רק 26% יודעים על קיומו של חג הקורבן המוסלמי ואף פחות מזה בנוגע למועדים מוסלמיים נוספים (למעט הרמדאן).

קרן אברהם הפנתה את תשומת ליבם של ראשי הערים המעורבות לסמיכות החגים וקראה להם להיערך מבעוד מועד לאירועי עיד אל אדחא ויום הכיפורים ולוודא בכל אמצעי אפשרי שמצוות הצום והתפילה של יום הכיפורים ובמקביל חגיגות חג הקורבן יתקבלו בסובלנות ע"י תושבי הערים.

  כתבות ווידאו שחבל לפספס