ידיעה כתובה |

: ח"כ זועבי בתגובה להצטרפות צעירים לדאעש

מדינה נכתב על ידי

בעקבות הפרסומים כי שלושה צעירים ערבים נמצאים בתורכיה, על גבול סוריה ומנסים לחצות את הגבול על מנת להצטרף לדאע"ש, ח"כ חנין זועבי ביקשה למסור את הדברים הבאים:
"כואב לשמוע על צעירים פלסטינים המצטרפים לדאע"ש, במיוחד על רקע העובדה כי מדובר ברוב המכריע של המקרים בצעירים המרגישים כי איבדו את דרכם, והחיים כאן ללא מטרה או ללא תחושת זהות חזקה, מה שדוחף אותם למעשים אלה.

המקרים האלה, שכבר הגיעו לעשרות לצערי, של הצטרפות לארגון הפועל נגד כל ערכי האנושות והישגיה, נגד תרבותנו וחברתנו כערבים, מגלמים בתוכם סיפורים עצובים ומייאשים, על צעירים כועסים ומתוסכלים המחפשים מקום בו ירגישו שהם יכולים לשלוט בחברה שלהם או לכל הפחות שייתן להם הרגשה שהם מסוגלים לשלוט בחייהם ובגורלם.

hanin-zoabi11

ארגון דאע"ש משקף את עומק ההידרדרות המוסרית לה מסוגלים בני האדם. כדי להילחם בתופעת ההצטרפות של צעירים פלסטינים לארגון, הפועל באופן מנוגד לעקרונות תרבותנו וערכינו, עלינו כנבחרי ציבור ערבים להמשיך ולהיאבק למענם, למען אי דחיקתם לשוליים, שבמדינה הזאת נהפכת למדיניות.

נבחרי הציבור הישראלים ממהרים לחגוג בהצהרות מסיתות כנגד ציבור שלם, עם כל פרסום על הצטרפות של צעיר זה או אחר לדאע"ש. אך הם עושים זאת מבלי להודות על תרומתם רבת השנים של דחיקת צעירים אלה, לשוליים העניים, המודרים והשקופים של החברה, תוך מלחמה יום יומית למען טשטוש זהותם הלאומית. אני בטוחה כי הם מרגישים סיפוק רב עם כל ידיעה כזו, שהרי כעת הם ימשיכו להסית באין מפריע כנגד ציבור שלם תוך ציור מניעים אידיאולוגים כוזבים".

 
 

הוספת תגובה לכתבה

לכתבה זו 6 תגובות באתר

 1. מישהו 22 ביולי, 2015  בשעה 15:28

  מדהים איך עם שלם שמונה 200 מליון נפש מוצא דרך להאשים אותנו בכל חולי חברתי שיש לו במקום להתמודד עם הבעיות שלו.

 2. לירן 22 ביולי, 2015  בשעה 18:32

  חנין את מוזמנת להצטרף לדאעש את גם אכזרית כמו הטרוריסטים האלה

 3. משתמש אנונימי (לא מזוהה) 22 ביולי, 2015  בשעה 18:34

  איך זה שתמיד ישראל אשמה בכך שהצעירים הערבים הצטרפו למה שהם מזדהים איתו, את כל כך צפויה, מה ניסית לעשות עבור הצעירים האלו איי פעם? זאת השאלה שאת צריכה לשאול את עצמך ואת חברייך נבחרי הפוליטיקה הערבית

 4. שם 22 ביולי, 2015  בשעה 21:46

  למה אין לינק למקור??

 5. יהושע רוזין 23 ביולי, 2015  בשעה 0:06

  תודה ל ח.כ. זובי על דבריה הנכונים. זו תוצאה של עשרות שנות דיכוי, הסתה של ראשי השלטון ואפליה.

 6. מתעניין 23 ביולי, 2015  בשעה 12:14

  לדעתי לא הוכח הקשר בין קיפוח או עוני להתנדבות לדעש.
  יותר סביר שהגורמים הם חינוך בבית והדרשות של אנשי דת

  כתבות ווידאו שחבל לפספס