ידיעה כתובה |

: הופסקה פעילות משחטת זוגלובק

סביבה נכתב על ידי

שר החקלאות אורי אריאל הנחה (6/7/2015) לסגור באופן מידי את משחטת זוגלובק. ההחלטה התקבלה בעקבות מידע שהגיע לידי משרד החקלאות והכתב ניק קוליוחין מחדשות 10, בדבר התעללות במשחטת חברת זוגלובק בשלומי. השר אריאל הנחה את גורמי המקצוע בשירותים הווטרינרים לפתוח בחקירה מידית ולפעול באפס סובלנות כלפי עבירות צער בעלי חיים.

החקירה החלה ביום ראשון בשעות הערב על ידי הרופאה המרחבית של השירותים הווטרינרים בשיתוף חוקרי יחידת הפצו"ח של משרד החקלאות. עם סיום החקירה, התקבלה החלטה כי תחוייב המשחטה להוסיף באופן מיידי כח אדם מטעמה שיופקד על פיקוח רצף התהליך, זאת לצד תוספת פקחים וטרינרים שיפקחו על השחיטה עצמה.
עם זאת, במהלך היום הוברר כי כדי לאפשר למפקחים פיקוח מיטבי על הפריקה והשחיטה, יש להתאים תשתיות שאינן מצויות במקום. לאור זאת הורה השר אריאל להפסיק באופן מיידי את פעילות המשחטה על כל אגפיה עד להסדרת התשתיות הנדרשות שיאפשרו את יישום תוספת הפיקוח הנשרד.

השר אורי אריאל: "התמונות שנחשפו בפנינו הינם תמונות קשות ביותר שאין הדעת סובלת. הודעתי כבר שאנהג באפס סובלנות כלפי אירועים כגון אילו. הנחתי את המנכ"ל וגורמי המקצוע לפעול בצורה החריפה ביותר כנגד העבירות הללו ובמקביל להאיץ התקנת מצלמות מעקב בכל בתי המטבחיים והמשחטות. בימים אלו אנו מקדמים את התיקון לחוק צער בעלי חיים שיחמיר את הענישה, כאשר גם אני מתכוון בתקופה הקרובה לבצע בדיקות פתע עצמאיות במשחטות ובתי המטבחיים על מנת לוודא שהחוק לא מופר בשום אופן".

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס