ידיעה כתובה |

: כרזת ענק בדמות סמי עופר המאפר על חיפה

סביבה נכתב על ידי

משפחת עופר חוטפת במגרש הביתי

פעילי גרינפיס ואוהדי הכדורגל פרסו הערב באצטדיון סמי עופר, כרזת ענק בדמות עופר המאפר על חיפה. לרגל יום המאבק הבינלאומי נגד אנרגיות מזהמות, שנערך בו-זמנית ברחבי העולם, מחו פעילי גרינפיס נגד הרחבת בז"ן וזיהום האוויר במפרץ חיפה. גרינפיס: בז"ן המשחק נגמר. את המורשת המלוכלכת על-שם משפחת עופר אי-אפשר לנקות

פעילי גרינפיס פרסו הערב (30/5) באצטדיון על-שם סמי עופר בחיפה, כרזת ענק לאורך היציע בקריאה לעצור את הרחבת בז"ן והמפעלים המזהמים במפרץ. על גבי הבאנר, נראה איור של סמי עופר מאפר על אצטדיון חיפה כשברקע עשן ארובות בז"ן ושטרות דולרים. זאת, במהלך שלב עליית השחקנים למגרש במשחק בין מכבי חיפה ועירוני קריית שמונה.

צילום: רמי שלוש

הפעולה נערכה בשיתוף עם מאות אוהדים תושבי חיפה לרגל היום הבינלאומי (Global Day of Action) נגד אנרגיות מזהמות ולמען אנרגיות מתחדשות, ובמקביל מתקיימים מפגני מחאה על-ידי פעילי גרינפיס בעשרות מדינות ברחבי העולם.
מפעילי גרינפיס במגרש נמסר: "בז"ן המשחק נגמר. גם מבנה אונקולוגי חדש ברמב"ם ואצטדיון המאה לא ילבינו את זיהום האוויר על שם משפחת עופר. את המורשת המלוכלכת הזאת שעולה בחייהם של אלפי חיפאים פשוט אי-אפשר לנקות. ביחד עם אלפי אוהדים אנחנו קוראים מהמגרש הביתי לעצור את הרחבת מפעל בז"ן השייך למשפחת עופר".

(צילום: רמי שלוש).

כזכור, ב- 8 ביולי מתוכננת להתכנס הוועדה לתכנון ובנייה בירושלים במטרה לאשר את הרחבת בז"ן. "אסור לאפשר לתכניות שיכפילו וישלשו את בתי הזיקוק בחיפה לעבור, ומצופה ממקבלי ההחלטות לשים סוף להשתוללות הזאת. האיומים העתידיים על תושבי המפרץ נובעים משינוע, זיקוק ואחסון של דלקים מזהמים, ואנו דורשים מהממשלה לבצע מפנה אסטרטגי לפיתוח אנרגיות מתחדשות. במקום לסבסד נפט ואתרים פטרוכימיים על הממשלה לפעול מיידית לקידום אנרגיות שישמרו על אוויר נקי, בריאות הציבור והאקלים", הוסיפו פעילי גרינפיס.
אירועי היום שנערכים במקביל בעשרות מדינות ברחבי העולם הועלו לרשת ותויגו תחת GetUpAnd #. לקישור לתמונות.

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס