ידיעה כתובה |

: פעולות מחאה על "מצעד הדגלים" ביום ירושלים

חברה נכתב על ידי

גוש שלום קורא לבטל את "יום ירושלים". זהו חג רק למתנחלים ולגזענים, המקבלים רשיון להתנכל לתושבים הפלסטינים.
"יום ירושלים" האמיתי יהיה כאשר תהפוך ירושלים לבירת שתי מדינות החיות בשלום. שקר אינו נהפך לאמת גם אם חוזרים עליו ארבעים ושמונה פעם. ירושלים אינה עיר מאוחדת, ומעולם לא היתה עיר מאוחדת במהלך ארבעים ושמונה השנים מאז 1967. מזרח ירושלים היא שטח פלסטיני הנמצא תחת שלטון כיבוש. כך בדיוק נוהגות בו הרשויות הממשלתיות והעירוניות של מדינת ישראל והמתנחלים המנשלים את התושבים הפלסטינים במימון וגיבוי הרשויות האלה.
"יום ירושלים" אינו יום חג לאזרחי ישראל או לתושבי ירושלים. זהו יום חג אך ורק לצעירי המתנחלים, אשר קיבלו יד חופשית ממשטרת ירושלים וגם מבית המשפט העליון לקיים "ריקוד דגלים" פרובוקטיבי ברחבי מזרח ירושלים. זאת למרות שבשנים קודמות הפך ה"ריקוד" הזה לשרשרת מתמשכת של התנכלויות גזעניות ואלימות כנגד התושבים הפלסטינים.
הגיע הזמן לבטל את השקר ולמחוק את הכתם המכוער הזה מלוח השנה של מדינת ישראל. יום ירושלים האמיתי יהיה היום בו יגיע הקץ לכיבוש וירושלים תהיה בירתן של שתי מדינות – מערב ירושלים בירת ישראל ומזרח ירושלים בירת פלסטין. רק אז תוכל ירושלים להיות עיר מאוחדת באמת, לרצונם החופשי של כל תושביה – ישראלים ופלסטינים כאחד.

dgalim


ירושלים לא שותקת לגזענות! עוצרים ועוצרות את השנאה ביום ירושלים!
עומדים במחאה נגד הגזענות בכיכר ספרא שברחוב יפו בירושלים, בשעה 5:00 אחר הצהרים.
מצעד הדגלים ביום ירושלים הפך בשנים האחרונות לבמה עבור קבוצות קיצוניות לגילוי שנאה, גזענות ואלימות.
הצעדה ברחובותיה המזרחיים של העיר ובפרט ברובע המוסלמי בעיר העתיקה, מלווה כעניין שבשגרה בקריאות גנאי, השחתת רכוש ואלימות פיזית כלפי הפלסטינים תושבי ירושלים.
שנה אחר שנה המשטרה והעירייה לא נוקטות צעדים משמעותיים כדי לעצור את האלימות וההסתה. לאחר קיץ סוער שבמהלכו איימו האלימות והגזענות לשלוט במרחב הציבורי – השנה נאמר די להתנהלות האלימה, די לשנאה ולהסתה הפוגעות במרקם החיים העדין בירושלים.
השנה נפגין נוכחות משמעותית ולא-אלימה ברחוב. נזכיר לתושבי ירושלים שיש דרך אחרת ולא נשתוק לגזענות!
לא למצעד של אלימות והסתה, לא למעבר ברובע המוסלמי ובשכונות הפלסטיניות!
כן לחיזוק הסובלנות והחיים המשותפים בעיר!

דוגמא לגזענות ולשנאה במצעד הדגלים מהשנה שעברה: (באדיבות "עיר עמים")


מצעד הפרחים – חלוקה ופיזור פרחים במהלך ולאחר מצעד הדגלים
פורום תג מאיר מסייע ליוזמה עממית של תושבי ירושלים – פיזור פרחים בעיר העתיקה וסביבתה במהלך ולאחר מצעד הדגלים היום אחר הצהריים. הפורום מבקש להראות גם פנים אחרות של ירושלמים שרוצים לחיות יחד, מייחלים לימים שקטים ולאהבה בין כל תושבי העיר.
מצעד הפרחים: הם/ן הולכים/ות לצעוד בעקבות המצעד, לחלק ולפזר פרחים, לצבוע את הרחובות, החנויות, הסימטאות והאנשים בהמון פרחים, צבעים ואהבה.
נפגשים בשעה 18:00 בכיכר ספרא, מגיעים לעמדת "מצעד הפרחים" מקבלים בעמדה זרי פרחים ומתחילים לצעוד בעקבות מצעד הדגלים מכיכר צה"ל לכיוון שער שכם ושער יפו.
"הצטרפו אלינו! שתפו לחברים!"
"כדאי, כדאי ללמוד מן הפרחים
לא לקמץ בחיוכים
והעולם, תראו, יהיה פתאום כה טוב
כדאי לחלום ולקוות,
נסו רק פעם
כדאי לצחוק, כדאי לחיות, כדאי לאהוב…"

dgalim-hazmana

  כתבות ווידאו שחבל לפספס