ידיעה כתובה |

: כנס על הצורך לטפל בעומס בלשכות הרווחה

חברה נכתב על ידי

עם מינוי שרי הרווחה והאוצר ולקראת המשך המאבק למלחמה בעוני : קריאה לטיפול דחוף בעומס הכבד הקיים על העובדים הסוציאליים בלשכות הרווחה. מעל לעשרים אחוזים מאזרחי המדינה פונים לשירותי הרווחה. אזרחים אלו נפגעים באופן ישיר מהעומס הקיים בשירותים, בו לכל עובדת סוציאלית יש בממוצע מעל 521 משפחות לטיפול. 

לקראת מינוי הממשלה החדשה, יתקיים ביום שני (11.05.15) באוניברסיטת תל-אביב כנס "תו תקן". בכנס יוצג הצורך בשיפור איכות השירות ללקוחות הרווחה, באמצעות קידום חוק לקביעת רף מקסימלי של משפחות לכל עו"ס, בהתאם להמלצת ועדת אלאלוף – הועדה למלחמה בעוני. בכנס יוצגו הפנים השונות של בעיית העומסים במחלקות לשירותים חברתיים, מצידם של לקוחות הרווחה, העובדים הסוציאליים וקובעי המדיניות. בסיום הכנס תצא קריאה לשר הרווחה הנכנס להגדיל את מספר התקנים של עובדים סוציאליים, ולשר האוצר לתקצב את משרד הרווחה בהתאם לכך. איגוד העובדים הסוציאליים כבר הודיע כי יציב יעד זה להגדלת תקנים בלשכות הרווחה, נוכח המעמסה הכבדה על העובדים הסוציאליים, כיעד מרכזי מול הממשלה שתיבחר.

הכנס מאורגן על ידי עמותת עו"סים שינוי, בית ספר לעבודה סוציאלית תל אביב, החוג לעבודה סוציאלית מכללת תל-חי – מסלול פרקטיקה לשינוי מדיניות, איגוד העובדים הסוציאליים ועמותת ידיד. בכנס ישתתפו חברי הכנסת מיכל בירן (העבודה) ודב חנין (חד"ש), יושבת ראש איגוד העו"סים- עו"ס מומחה צפרא דוויק, מנהלת תחום הרפורמה במשרד הרווחה- עו"ס דיצה מורלי שגיב, ראש פורום מחלקות רווחה בחברה הערבית- עו"ס אמיל סמעאן, רפרנט בתחום הרווחה באגף התקציבים, לקוחות רווחה, ועובדים סוציאליים. את הכנס יפתחו לקוחות רווחה שיציגו את העובדים סוציאליים דרך עיניהם, ויעידו ממקור ראשון על ההשלכות של היעדר תקנים.

לאירוע בפייסבוק

hazmana - 5

  כתבות ווידאו שחבל לפספס