ידיעה כתובה |

: אלימות שוטרים כלפי נשים וילדים

חברה נכתב על ידי

בתקופה כזו, בה אנו שומעים על מקרים רבים בהם שוטרים בדרגות גבוהות במשטרת ישראל מנצלים ופוגעים בשוטרות אשר עליהן הם אחראים, מתגלה לנו סיפור נוסף של אלימות שוטרים, הפעם כלפי אזרחים/יות.
police-11
משפחת אמבש, שהגישה בעבר תלונות על אלימות מינית ופיזית למח"ש אך ללא כל מענה, מתקוממת על האפלייה שבין שוטרות לאזרחיות. בהתייחסות לדברי ראש מח"ש שמבטיח: "המשטרה תהפוך בטוחה יותר כלפי שוטרות צעירות", נמסר מהמשפחה "מקומם מכעיס ומצער שמשטרת ישראל אולי תהיה בטוחה יותר לשוטרות אך תשאר מסוכנת לאזרחים חפים מפשע לרבות קטינים ונשים גם אם הן בהריון."

בני ובנות משפחת אמבש מעידים: "עברנו כל המשפחה שלנו ילדים ונשים אלימות קשה מהחוקרים. הוגשו תלונות למח"ש וללא חקירת השוטרים האלימים, סגרו את התיקים מפאת 'חוסר עניין לציבור'.אחת מבנות המשפחה, ילדה בת 16, כתבה למח"ש על אלימות מינית של החוקר נגדה ופנייתה לא טופלה. ילדה נוספת במשפחה, בת 15 כתבה בעזרת העובדת הסוציאלית שלה מכתב למח"ש על התעללות השוטרים נגדה והוסיפה גם סרטון שמראה את הסימנים הכחולים בגופה מהמכות שקיבלה מהשוטרים וגם התיק שלה נסגר ללא חקירה. כולנו הגשנו תלונות למח"ש ואצל כולנו מח"ש סגר את התיקים ללא חקירה!

המשפחה מסכמת: "כואב לנו מאוד לראות שיש עכשיו רעש גדול בתקשורת שמח"ש מגיב על פגיעה שנעשית נגד שוטרות אבל כשמדובר באזרחים – נשים וקטינים שנפגעו קשות מהמשטרה יש הרגשה שדם האזרחים הפקר."

  כתבות ווידאו שחבל לפספס