יום חמישי   17-01-2019
עדכון חדשות |

: פרס לייבוביץ' לשנת 2015

חברה נכתב על ידי

מדי שנה ושנה מוענק פרס על שם ישעיהו לייבוביץ מטעם תנועת יש גבול, על פעילות ציבורית למאבק בכיבוש ולחתירה מתמדת לשלום ברוח משנתו של פרופ’ ליבוביץ’. 
בשנת 1988 כתב פרופ' ישעיהו ליבוביץ': "אם ימשך המצב הקיים (מילת המפתח היא: 'אם'), תהיה החוליגניזציה – או שמא אף יהיה עלינו לומר: הנאציפיקציה – של העם והחברה בישראל, בלתי נמנעת." ליבוביץ' איננו, נוכל רק לשער איך היה מגיב על האירועים האחרונים. בימים קודרים אלה, אנו, המוקירים את זכרו, מנציחים את מורשתו בהענקת פרסים על שמו בעבור פעילות ציבורית ברוח משנתו.

כלות פרס ליבוביץ לשנת 2015 הן אילנה המרמן ועמירה הס.
אילנה המרמן היא עורכת ספרותית, מתרגמת ומחברת ספרי עיון ופעילת שמאל ישראלית. בשנת 2010 המרמן הקימה את ארגון הנשים "לא מצייתות" שפעילותיו מבריחות במכוניות שלהן, בניגוד לחוק, פלסטיניות מיהודה ושומרון לתוך הקו הירוק. לאחר שפרסמה המרמן את הפעילות במאמר בהארץ פנה "הפורום המשפטי למען ארץ ישראל" אל היועץ המשפטי לממשלה וזה הורה לפתוח בחקירה פלילית נגדה. בתחילת 2012 הודיעה על פרישתה מהוצאת "עם עובד", במחאה על מינויו של תת-ניצב בדימוס יעקב בריי למנכ"ל ההוצאה. היא נימקה זאת בכך שבריי "מייצג מעצם התפקיד הבכיר שכיהן בו במשטרה, הזדהות עם אידאולוגיה ומוסד שפועלים זה זמן רב לאכיפת חוקים לא מוסריים וגם לא חוקיים, בייחוד בגדה המערבית ובירושלים המזרחית.

דרגו - עד כמה הכתבה:
מחדשת
מעניינת
חשובה
עשויה היטב
  נמוך       גבוה

דרגו - עד כמה הכתבה:
מחדשת
מעניינת
חשובה
עשויה היטב
 
  נמוך       גבוה

עמירה הָס היא עיתונאית ופובליציסטית ישראלית אשר במשך עשרות שנים כותבת, מסקרת ומנתחת את הכיבוש. עיתונאית הכותבת מלב השטחים הכבושים כתיבה עיתונאית ביקורתית על קודש הקודשים של מרכז החברה היהודית-ישראלית: פעילות צה"ל בשטחים.