ידיעה כתובה |

: הכרה במדינה פלסטינית

מדינה נכתב על ידי

"אנו החתומים מטה, אזרחי ישראל, קוראים לכל הממשלות החברות במועצת הביטחון לתמוך בהצעת החלטה שתקבע מועד לסיום הכיבוש הישראלי בגדה המערבית ובמזרח ירושלים ושתקצוב את משך המשא ומתן בין ישראל לפלסטינים. זאת ברוח ההצעה הירדנית שהוגשה להצבעת המועצה לא מכבר. אנו מאמינים שהמשך הכיבוש הישראלי הרסני הן לישראל והן לפלסטין. קביעת מועד לסיום הכיבוש על ידי מועצת הביטחון והחלטת המועצה על עקרונות להסכם שלום הוגן וצודק במו"מ, יאפשרו השגת שתי מדינות לשני העמים ויאפשרו לישראל ולפלסטין סיכוי לחיים בשלום, שוויון וביטחון זו לצד זו".

זהו הנוסח של עצומה שתוגש למדינות החברות במועצת הביטחון של האו"ם. עצומה זו נועדה לעזור לפלסטינים לקבל תמיכה ממדינות מועצת הביטחון להצעתם להכיר במדינה פלסטינית. עצומה זו יצאה לאור ההצלחה של עצומות ישראליות להכרה בפלסטין בקידום הכרה של מדינות אירופה בפלסטין. היוזם של עצומות אלו, אלון ליאל התארח ב-6.1 בערב "לוחמים לשלום" בירושלים וסיפר על הקמפיין המתמשך מול ממשלות ופרלמנטים אירופאים, אפקטיביות של לחץ בינלאומי או דיפלומטי אחר, מאפיינים של דעת הקהל האירופית ועוד.

הכרה במדינת פלסטין על ידי מדינות אירופה (לדף הכתבה »)

בתקופה האחרונה אנו עדים לגל של הכרה במדינת פלסטין - בריטניה, צרפת, שבדיה ועוד הכירו במדינת פלסטין והיד עוד נטויה. גל זה אינו מקרי ונובע בין היתר מעבודתו של אלון ליאל, שגריר ישראל בדרום אפריקה לשעבר, ומנכ"ל משרד החוץ לשעבר וכיום אחד המקדמים העיקריים של קמפיין ההכרה בפלסטין. ב-6.1 התארח אלון ליאל בערב "לוחמים לשלום" בירושלים וסיפר על הקמפיין המתמשך מול ממשלות ופרלמנטים אירופאים, אפקטיביות של לחץ בינלאומי או דיפלומטי אחר, מאפיינים של דעת הקהל האירופית ועוד. לאחר ההרצאה נערך פאנל יחד עם אלון ליאל וחברים פלסטיניים בתנועה.
הופק ע"י: | עלה ב: 13/01/2015

לחתימה על העצומה למועצת הביטחון

לחתימה על העצומה לפרלמנטים האירופאיים

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס