ידיעה כתובה |

: צעד גדול לנשים בביטחון

חברה נכתב על ידי

הבוקר (14.12.2014) החליטה הממשלה להקים צוות לגיבוש תכנית פעולה ממשלתית כוללת ליישום החלטה 1325 של האום לשילוב נשים בקבלת החלטות בנושאי שלום וביטחון. הצוות, בראשות ורד סויד, כולל נציגים/ות בכירים/ות מרוב משרדי הממשלה (לרבות משרד החוץ, המשרד לבטחון פנים, משרד הבטחון, משרד הרווחה ועוד) ותפקידו לתכנן מטרות, יעדים, מדדים, לוח זמנים ומשאבים לעסוק בנושאים של ייצוג נשים ממגוון קבוצות האכולוסייה במגזר הציבורי והפרטי, בדגש על מוקדי קבלת החלטות, חיזוק הביטחון של נשים והגנה עליהן מפני כל סוגי האלימות השונים המופנים נגדן, הטמעת חשיבה מגדרית בקבלת החלטות ומתן הזמנויות שוות לנשים בכלל בכל תחומי החיים לרבות: תעסוקה, כלכלה, חינוך והשכלה, בריאות ורווחה.

בהחלטת הממשלה מצוין כי על הצוות להיוועץ עם החברה האזרחית והאקדמיה בגיבוש התכנית. עוד מצוין כי ההחלטה הינה נוכח הצלחות תכנית פעולה בעולם ולאור התהליך המשמעותי של החברה האזרחית בישראל. החלטה זו מהווה צעד משמעותי לקראת יישום החלטת 1325 בישראל והישג גדול לארגונים המובילים את יישום ההחלטה בישראל.

1325 ליישום בישראל (לדף הכתבה ») ( Available in English » )

בשנתיים האחרונות פועלים ארגוני נשים לקדם תכנית פעולה כוללת, אשר תהווה בסיס לתכנית ממשלתית לשילוב נשים בכל מוקדי קבלת החלטות, ובייחוד באלו העוסקים בסוגיות של ביטחון ושלום. ב-31 באוקטובר, 13 שנים בדיוק לאחר החלטת האו"ם בעניין, השיקו הארגונים את התוכנית ליישום החלטת האו"ם - בישראל.
הופק ע"י: | עלה ב: 13/11/2013

החלטה 1325 היא החלטה שהתקבלה במועצת הביטחון של האו"ם לפני 14 שנים וקובעת שיש צורך בייצוג שווה של נשים במוקדי קבלת החלטות, עם דגש מיוחד על אזורי סכסוך. ישראל מיהרה והייתה הראשונה להטמיע בחוק חלק מן העקרונות, אך בפועל כמעט דבר לא נעשה עד לפני שנתיים וחצי, אז החליטו פעילות וארגוני נשים לקחת ביחד את יישום ההחלטה לידיים.

  כתבות ווידאו שחבל לפספס