ידיעה כתובה |

: ישראלים דורשים הכרה במדינה פלסטינית

מדינה נכתב על ידי

אחינועם ניני ומירה עווד הצטרפו לעצומה הקוראת לפרלמנטים האירופים להכיר בפלסטין.

היום בבוקר (14.12.2014) יישלח אל הפרלמנט האירופי מכתב החתום בידי למעלה מ-900 אזרחים ישראלים, הקורא לחברי הפרלמנט לתמוך ביוזמת ההכרה במדינה פלסטינית לצד מדינת ישראל. הפרלמנט האירופי עומד לדון בהכרה ביום רביעי הקרוב ויתווסף בכך לגל ההכרות בפלסטין שהחלה שבדיה לפני כשלושה חודשים וכולל כיום את הפרלמנטים של בריטניה, אירלנד, ספרד, צרפת ופורטוגל, אשר כבר הכירו בפלסטין.

נאומן של מירה עוואד, אחינועם ניני ותמר זנדברג ברביעי לספטמבר 2012, בעניין הקיפאון המדיני, דבר אשר לא השתנה מאז ועד היום;

בכוונת החותמים להמשיך בהחתמה ולהעביר מכתבים זהים לכל הפרלמנטים במדינות ידידותיות לישראל שייזמו דיון דומה.

הקריאה לפרלמנטים (בעברית):
"אנו, אזרחי ישראל הרוצים בביטחונה ובשלומה, מודאגים מהקיפאון המדיני ומהמשך הכיבוש וההתנחלות, המובילים לעימותים עם הפלסטינים ומטרפדים כל אפשרות להסדר. ברור לנו שהסיכוי לקיומה ולביטחונה של ישראל תלוי בהקמתה של מדינת פלסטינית לצידה על בסיס גבולות 67, תוך הכרה ישראלית בפלסטין והכרה פלסטינית בישראל. יוזמתכם להכרה במדינת פלסטין תקדם את סיכויי השלום ותעודד את הישראלים והפלסטינים להגיע לפתרון הסכסוך"

קריאה להכרה (לדף הכתבה ») ( Available in English » )

הקיפאון המדיני וטרפוד כל יוזמה מדינית ע"י ממשלת ישראל, הובילו מאות ישראלים לפנות לחברי פרלמנטים שונים בעולם, כדי שיצביעו בעד ההכרה ובעד קריאה לממשלתם להכיר רשמית במדינת פלסטין. שלוש מאות ושישים חתימות נאספו ונשלחו לפרלמנט הבריטי, 550 חתימות נאספו בקריאה לפרלמנט של ספרד, 660 לפרלמנטים של דנמרק ושל אירלנד.
הופק ע"י: | עלה ב: 18/11/2014

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס