ידיעה כתובה |

: שוטרי מג"ב נעצרו בחשד להרג הנערים בביתוניא

מדינה נכתב על ידי

ממצאי חקירת הירי בביתוניא, הובילו למעצר שוטר מג"ב. דבר שמאשש את גרסת בצלם ששני ההרוגים נפגעו מאש חיה.

בהפגנות יום הנכבא בביתוניא, ב-.15.5.2014, נורו למוות שני פלסטינים, מוחמד אבו דאהר בן 16, ונדים נווארה בן 17. הצבא, החל לחקור את האירוע, אך לא חשב על איתור הראיות בעצמו. "בצלם" אסף עבורו עדויות משתי מצלמות האבטחה מחנויות שבאזור. מהצילומים עולה כי שני הצעירים, עמדו במרחק רב מאזור העימות ואף אחד מהם נורה בגבו.

בימים שאחרי הירי בביתוניא, פוליטיקאים, קצינים, פרשנים ודוברים מטעם הצבא ומטעם עצמם תמכו בגרסת הצבא, שהתבססה על דברי החיילים בשטח בלבד וטענו שהתיעוד, ובגרסה אחרת גם ההרג עצמו, מפוברקים. התמקדות זו הצליחה להסיט את הדיון הציבורי מהאירוע החמור והצורך לחקור אותו, אל אמינות התיעוד המצולם של ההרג.

מעצרם של שוטרי מג"ב ביום שלישי (ה- 11.11.2014) בחשד להרג שני הנערים בביתוניא, כמו גם הממצאים שהובילו למעצר, מאששים למעשה את מה שתחקיר בצלם העלה מיד אחרי התקרית – שהירי הקטלני באירוע שבו נהרגו נדים נווארה ומוחמד סלאמה (אבו דאהר) ונפצעו שני צעירים נוספים היה ירי חי, ולא ירי של כדורי מתכת מצופים גומי. יש להבהיר כי השוטר הוא עדיין בגדר חשוד בלבד ואפילו לא הוגש נגדו כתב אישום.

נותר רק לקוות שהחקירה תושלם במהירות האפשרית ושהאחראים להרג שני הנערים אכן יועמדו לדין. עם זאת, יש להדגיש שאירוע הירי בביתוניא הוא אירוע יוצא מן הכלל בשל הצטברות ראיות נדירה: תיעוד מלא של מצלמות האבטחה, קליע ורסיסים שהוצאו מן גופתו של נדים נווארה, ונתיחה שלאחר המוות שנערכה בגופתו. ל"בצלם" לא ידוע אם העצורים חשודים גם בהריגתו של מוחמד סלאמה, שנהרג גם הוא באירוע, ובפציעת שניים נוספים, והאם מישהו ייתן על כך דין וחשבון.

מן הראוי שלהבא הרשויות יתמקדו בניסיון להגיע לחקר האמת ולא ביצירת ספינים תקשורתיים ובניסיונות להתנער מאחריות.

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס