ידיעה כתובה |

: נסגרה הלשכה המרכזית לחידוש אשרות בתל אביב

חברה נכתב על ידי

משרד הפנים ממשיך להתעמר במבקשי מקלט – נסגרה הלשכה המרכזית לחידוש אשרות בתל אביב.

משרד הפנים שוב מערים קשיים נוספים על מבקשי המקלט: החל מאתמול (ראשון, 2.11) לא ניתן יותר לחדש אשרות בתל אביב. במקום זאת, נפתחה לשכה חדשה בבני ברק, שתפעל בין השעות 8:00 עד 17:00, בעוד שבלשכה ברחוב תובל בתל אביב שעות הפעילות היו עד השעה 18:00. מעבר לכך, במסגרת השינוי נסגרה גם הלשכה שפעלה בחדרה.

לפיכך, לרשות מבקשי המקלט עומדות כרגע שלוש לשכות בלבד, כאשר למבקשי מקלט המתגוררים בצפון אין כלל לשכה הקרובה למקום מגוריהם:
בבני ברק, א'-ה' בין השעות 8:00 עד 17:00.
בבאר שבע – שלושה ימים בלבד: בימים א', ג', ה' בין השעות 16:00-18:30.
ובאילת – יומיים בלבד: יום ד' בין השעות 12:00-18:30 ויום ה' בין השעות 8:00-13:00.

מבקשי המקלט לא קיבלו שום התראה מסודרת על כך מראש – ורק כאשר הגיעו אתמול ללשכה ברחוב תובל התבשרו על השינוי. לפי שעה, משרד הפנים גם לא עדכן את הפרטים באתר שלו.

לפני שנה, סמוך לאישור תיקון מס' 4 לחוק למניעת הסתננות שנפסל, החלו הקיצוצים במספר הלשכות – כאשר קודם לכן מבקשי המקלט יכלו לחדש את אשרותיהם ב- 24 לשכות, בכל סניפי משרדי הפנים ברחבי הארץ. בתקופה בה פעלו שלוש לשכות בלבד אשתקד נרשמו תורי הענק שהובילו לכך שמבקשי מקלט רבים איבדו את עבודתם (עקב ההיעדרות הממושכת), וכן למעצרם של רבים על כך שלא הייתה ברשותם ויזה בתוקף. מעצר שכזה משמעותו כליאה ב"סהרונים" (בהתאם להחלטת בג"ץ האחרונה – כעת מדובר על תקופה של 30 יום) ומיד אחריה העברה ישירות למתקן "חולות".

  כתבות ווידאו שחבל לפספס